Slovan po jedenástykrát slovenským majstrom. Titul spečatil v Zlatých Moravciach

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava získali rekordný 11. titul v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži

Zabezpečila im ho výhra na ihrisku Zlatých Moraviec 4:0 a pred prenaslednovateľom, Dunajskou Stredou, majú „slovanisti“ nedostihnuteľný náskok 7 bodov.

Už pod vedením nového trénera, Vladimíra Weissa st. si „belasí“ od začiatku zápasu išli za jasným cieľom. Domácich takmer do ničoho nepustili a Greif nemal veľa práce. Už po prvom polčase viedli 2:0 po góloch Strelca. V druhom polčase prišli ešte dva presné zásahy Hentyho, ktorý vystriedal práve Strelca. Slovan dokráčal k víťazstvu a k titulu a najmä k možnosti zabojovať o miestenku v Lige majstrov.

Ohlasy po zápase:

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „V prvom rade gratulujem chlapcom a klubu. Toto víťazstvo patrí aj Darkovi Milaničovi, ktorý pracoval celú sezónu. Ja s tým nemám nič spoločné, akurát som sa snažil pripraviť hráčov na tento zápas. Som rád, že hráči ukázali emócie v zápase, radovali sa z gólov. Chlapci hrali schuti. Je to len prvý krok našej spolupráce.”

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: „Chceli sme byť čo najnepríjemnejším súperom pre Slovan. Žiaľ, góly sme dostali už v prvom polčase, v ktorom sme hrali v bloku a chceli sme využívať protiútoky. V druhom polčase sme chceli napádať vyššie, ale dostali sme ďalšie dva góly. Musíme Slovanu zagratulovať k majstrovskému titulu, určite je zaslúžený.”

Slovan je v hre aj o slovenský pohár. 19. 5. nastúpi vo finále na NFŠ proti Žiline.

@FortunaLiga

#milujemešport #milujemefotbal

Pridaj komentár