PRESTUPOVÁ BOMBA! Michal Dudovič si zahrá v najlepšej lige sveta vo Švédsku!

MICHAL DUDOVIČ PRESTÚPI PO SEZÓNE DO ŠVÉDSKA!

22.02.2024 | Pavol Popovec. FOTO: SZFB

Najlepší slovenský florbalista a aktuálne aj najproduktívnejší hráč svojho tímu SV Wiler-Ersigen, Michal Dudovič, nasmeruje svoju kariéru po tejto sezóne do TOP ligy sveta – Svenska Superligan SSL. 

Obliekať bude dres tímu Växjö Vipers, ktorému aktuálne patrí vo švédskej najvyššej súťaži 3. miesto. Oba kluby, SV Wiler-Ersigen aj Växjö Vipers to oznámili dnes na svojich weboch a sociálnych sieťach. Dudovič, ktorý patrí dlhodobo medzi lídrov slovenského mužského tímu, tak po 7 a pol roku zmení dres. V drese Wileru je od roku 2016 a prešiel si juniorskou súťažou U18 a U21 a minulú sezónu získal so seniorským tímom už celkovo 13. titul v najvyššej švajčiarskej súťaži L-UPL. Pre Michala to bol druhý seniorský titul v drese švajčiarskeho rekordéra. 

V aktuálnej sezóne má Michal na konte 38 bodov za 24 gólov a 14 asistencií a patrí mu celkovo 3. miesto v produktivite súťaže. Nedávno absolvoval s tímom Slovenska úspešnú kvalifikáciu a v decembri ho budú čakať už 5. seniorské Majstrovstvá sveta. Od 2. marca ho s Wilerom čaká štart play-off proti Tigers Langnau. Prirodzený líder a výborný človek sa tak stane prvým Slovákom, ktlorý nastúpi na zápas v najvyššej súťaži vo Švédsku a druhým, ktorý podpísal zmluvu s klubom v SSL po Lukášovi Řezaninovi v roku 2016. Kontrakt podpísal do roku 2026. 

Pre web SV Wiler-Ersigen sa Dudovič vyjadril nasledovne. „Zažil som vo Wileri skvelý čas a som vďačný za to, čo mi klub umožnil. Teraz dozrel čas na zmenu.“ Dudovič bol už dlhšie konfrontovaný s otázkou možného prestupu a teraz sa už definitívne rozhodol posunúť ďalej. Vo Švédsku bude, podobne ako vo Švajčiarsku, kombinovať prácu so športovými výkonmi. 

Jeho kvality si uvedomuje aj samotný klub Växjö Vipers. „Michal je hráč, s ktorým už niektorí ľudia z nášho klubu spolupracovali, takže o ňom bola reč už skôr. Keď nám Tommy Bolin oznámil, že  bude hrať v budúcej sezóne vo Švajčiarsku, tak sa nám zdala, ako veľmi dobrá príležitosť kontaktovať jeho agenta zo spoločnosti Nordsta. Veci sa dali do pohybu pomerne veľmi rýchlo, keď nám bolo jasné, že potrebujeme hráča na našu ľavú stranu. Sme skutočne zvedaví, ako jeho naozaj špičkové schopnosti vyniknú v SSL. Pre súperov je a bude jednoznačne veľmi nebezpečný.“ uviedol pre web Växjö Vipers športový riaditeľ Erik Eskils.

Michal Dudovič vo švajčiarskom Superfinále. FOTO: Flickr Swiss Unihockey


A čo hovorí Michal Dudovič na prestup a budúce pôsobenie v SSL? „Je to skvelý pocit dostať príležitosť vo Vipers a cítím sa touto výzvou veľmi inšpirovaný. Už dlhšiu dobu bolo mojim cieľom dostať šancu hrať v SSL a samozrejme je veľmi vzrušujúce hrať v tíme, akým je Vaxjö. Som skutočne šťastný a vďačný za túto príležitosť. Som ofenzívny hráč a využijem svoje gólové schopnosti, ktoré som získal počas pôsobenia vo švajčiarskej lige.“ dodal Dudovič pre web Vipers. 


Pozrite si aj vyjadrenie Michala Dudoviča po potvrdení prestupu do Švédska.

SZFB

Michalovi držíme palce v čo najlepšom závere sezóny v drese Wileru a aj v jeho budúcom pôsobisku vo Švédsku. 

Pridaj komentár