V Slovane je dusno, výplaty stále nechodia

Hokejisti Slovana Bratislava opäť nepreniesli pokyny o zjednodušenej hre z tréningu do súťažného stretnutia a Sibiru Novosibirsk podľahli v KHL 2:5. Český útočník Radek Smoleňák síce po zápase priznal, že hráči majú v hlavách aj meškajúce výplaty, tréner Miloš Říha sa však na nelichotivú situáciu nemieni vyhovárať.

Slovan od začiatku prebiehajúceho ročníka sužujú zranenia. Pred stretnutím so Sibirom vypadol zo zostavy Jakub Valský pre zlomené prsty na ruke a Tomáš Zigo z dôvodu ľahšieho zranenia. Vrátil sa však Michal Sersen, ktorý si zlomil nohu ešte na májových MS v Rusku. Po dlhej pauze sa krátko rozohral v tipsportligovej Banskej Bystrici a v stredu naskočil premiérovo v tejto sezóne aj do zápasu KHL. „Bolo to fyzicky náročnejšie, ťažko sa mi dostávalo do tempa, hra bola od začiatku rozkúskovaná. Nepomohlo mi ani to, že sme po prvej tretine prehrávali 0:2. Postupne sme sa zlepšili, bohužiaľ, v presilovkách nám to nechce padať. Je to veľká škoda. Všetci sme odhodlaní, nikto nič nebalí. Musíme to hodiť za hlavu,“ povedal po stretnutí Sersen.

„Belasí“ zapli naplno až v momente, keď bolo prakticky rozhodnuté. Presilovkový nápor z úvodu tretej tretiny síce viedol k zníženiu na 2:4, ale posledné slovo mali hostia, ktorí takticky zvládli zápas na výbornú. „Dostávali sme sa do streleckých pozícii, na druhej strane všetko, čo letelo na našu bránku, skončilo v sieti. V presilovke si povieme, že tam pôjde aspoň dvadsať striel na bránku a išla jedna. Hovoríme si na tréningu každý deň, že to zjednodušíme. Zasa sme nesplnili pokyny, nemohli sme preto očakávať lepší výsledok,“ podčiarkol Říha.

Smoleňák po stretnutí otvorene priznal, že nelichotivá situácia s chýbajúcimi výplatami už zväzovala hráčom ruky. „Niečo nám sľúbili, no nestalo sa tak. Spoločne s tímom si sadneme a uvidíme, čo bude ďalej. Drieme každý zápas, všetko chceme vyhrať, ale situácia je veľmi zlá. Človek môže tento vagón ťahať len chvíľku, ale keď vám niečo sľubujú a nič sa nedeje, musíme niečo podniknúť. Pri všetkej úcte, milujeme túto hru, ale musíme živiť rodiny a keď nie sú peniaze, je to ťažké. Sadneme si v kabíne a rozhodneme sa, čo ďalej,“ uviedol Smoleňák.

Na jeho vyjadrenia zareagoval po prehratom stretnutí aj tréner Říha. „Nevyhováral by som sa na to. Pripravovali sme sa poctivo. Keď vyhráme tri zápasy, potom sa sťažujme, to je chlapské slovo. V hlavách to síce majú a rozprávajú sa o tom skoro každý deň, ale nie sme jediné mužstvo v KHL s týmto problém. Počul som, že hráči Sibiru nemali výplaty tri a pol mesiaca a nehrali až taký zlý hokej. Situácia je zložitá, ale takéto vyjadrenia sa mi nepáčia.“

Čochvíľa 58-ročný kormidelník vedel o tom, že kabína sa plánuje zísť a situáciu riešiť. Nechcel však, aby niečo podnikla pred zápasom so Sibirom. „Pred zápasom som hráčov poprosil, aby to odložili na ďalší deň. Situácia sa rieši, viem to, pretože som dennodenne v kontakte s vedením. Ruská strana nám niečo sľubuje, ale ešte stále neprišlo, čo malo. My však veríme, že to príde. Rozumiem aj faktu, že niektoré hráči nemajú peniaze našetrené a chýbajú im,“ dodal Říha.

 

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár