Cyklistika: Odštartovalo Giro d´Italia. Sagan v druhej etape piaty

Peter Sagan obsadil vo včerajšej druhej etape slávnych cyklistických pretekov 5. miesto

V chaotickom závere si nedokázal žiaden zo šprintérskych tímov vytvoriť potrebný a dostatočne kvalitný „vláčik“ a Sagan sa musel držať kolesa rýchlejších jazdcov.

Dramatický finiš zvládol najlepšie Merlier, ktorý predviedol dlhý špurt a pripísal si triumf pri svojej premiére na jednej z troch Grand Tours. Za ním skončila dvojica Talianov, štvrtý bol Belgičan Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma), Sagan finišoval na piatej pozícii. V celkovom poradí mu patrí 51. miesto s mankom 44 sekúnd, v bodovacej súťaži je so 17 bodmi piaty.

Sagan na Gire. Zdroj: SITA / AP
Vtipná situácia na šprintérskej prémii

40 km do cieľa si viacerí favoriti na zisk cyklámenového dresu v bodovacej súťaži pomýlili tabuľu označujúcu spomínanú métu s tabuľou šprintérskej prémie. Sagan si chybu uvedomil až neskôr a nakoniec získal 3 body.

Dnes čaká pelotón 3. etapa, ktorá má mierne zvlnený profil a znova by mala vyhovovať šprintérom a Petrovi Saganovi.