Tyson Fury oznámil koniec kariéry

Londýn 3. októbra (TASR) – Šampión v ťažkej váhe Tyson Fury oznámil ukončenie kariéry.

„Boxovanie je to najsmutnejšie, čo som kedy robil,“ citovala slová šampióna organizácií WBO, WBA a IBO agentúra dpa. „Je to kopa hnoja,“ dodal Brit, ktorý je podozrivý z užívania dopingu.

V tejto chvíli nie je jasné, ako vážne myslí premožiteľ Vladimira Klička svoj odchod, Fury totiž už niekoľkokrát avizoval koniec kariéry. Pred niekoľkýmo dňami vyšlo najavo, že mal pozitívny nález na kokaín. Preto mu hrozí odobratie titulov organizácií WBA a WBO v superťažkej hmotnostnej kategórii.

Látku našla Dobrovoľná antidopingová asociácia (VADA) vo vzorke moču získanej na náhodnej kontrole 22. septembra. Fury o deň neskôr zrušil plánovanú odvetu s Ukrajincom Vladimirom Kličkom pre problémy s mentálnym zdravím. Už vtedy riskoval stratu opaskov, keďže verzie WBA aj WBO mu dali len desať dní na aktualizovanie informácií o jeho zdravotnom stave. Fury navyše údajne minulý víkend vulgárne vyhodil komisárov Britskej antidopingovej agentúry (UKAD). Tá sa zaoberá jeho vlaňajším pozitívnym testom na anabolický steroid nandrolon.

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár