MS VO FUTBALE 2022 | Argentína tretíkrát majstrom sveta! Messi najlepším hráčom turnaja a s historickým zápisom

Katar/Košice

Argentína sa stala po tretíkrát majstrom sveta vo futbale! Vo finále zdolala v nádhernom a od druhej polovice druhého polčasu neuveriteľne zaujímavom finále obhajcov titulu Francúzov, ktorí tak neobhájili, ako tretí tím v histórii, majstrovský titul

Zápas ponúkol všetko, čo by malo finále MS ponúknuť. Krásne góly, akcie, napätie a vrchol v podobe penaltového rozstrelu.

Do 80. minúty nič nenasvedčovalo tomu, že by Argentína mala prísť o svoj dvojgólový náskok. Strelecký účet zápasu otvoril Lionel Messi gólom z penalty. Neskôr sa k nemu pridal Di Maria. Potom ale prišli neuveriteľné chvíle v podaní Francúza Mbappého, ktorý dvakrát skóroval v rozmedzí jednej minúty a zápas začínal prakticky od nuly. Hra, dovtedy nevýrazných Francúzov, nabrala iný rozmer a prelínala sa z jednej strany na druhú. Obrovské šance rozhodnúť mali oba tímy ešte do konca nadstaveného času, keď najmä Argentína prežila obrovskú šancu vďaka svojmu brankárovi. Epický duel pokračoval predĺžením, v ktorom druhýkrát v zápase skóroval Messi.

Ústredné postavy oboch tímov Messi a Mbappé predviedli neuveriteľné výkony a po zavŕšení Mbappého hetriku, ktorý po ruke Montiela v šestnástke, premenil pokutový kop, sme videli absolútny vrchol MS v podobe ďalšej penaltovej drámy. V nej boli vďaka všetkým premeneným pokusom úspešnejší Argentínčania, na druhej strane Francúzi dvakrát zaváhali a tretí titul pre majstra sveta v histórii putoval do rúk Argentíny. Lionel Messi tak mohol prvýkrát zdvihnúť nad hlavu legendárnu zlatú trofej a definitívne vstúpiť medzi najväčšie legendy histórie svetového futbalu. Mesiac plný toho najlepšieho futbalu tak máme úspešne za sebou.

ARGENTÍNA – FRANCÚZSKO 3:3 PP (2:2, 2:0), 4:2 V ROZSTRELE Z 11 M

Góly: 23. a 109. Messi (prvý z 11 m), 36. Di Maria – 80., 81. a 118. Mbappe (prvý a tretí z 11 m). Rozstrel z 11 m: Mbappe – 0:1, Messi – 1:1, Coman – nedal, Dybala – 2:1, Tchouameni – nedal, Paredes – 3:1, Kolo Muani – 3:2, Montiel – 4:2

ŽK: Fernandez, Acuna, Paredes, Montiel – Rabiot, Thuram. Rozhodovali: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (všetci Poľ.), 88 966 divákov