MS VO FUTBALE: Ronaldo, Neymar out. Maroko, Messi, Mbappé, Modrič in. Semifinálové dvojice sú známe a viac ako nečakané

Košice/Katar

Poznáme semifinálové dvojice Majstrovstiev sveta vo futbale 2022 v Katare. Veľké hviezdy svetového futbalu odchádzali v slzách, iné s radosťou ale aj nervozitou pokračujú ďalej

Švrťfinále MS prinieslo skutočné futbalové divadlo.

V piatok sme najprv videli penaltovú drámu s taktickým prekombinovaním v podaní Brazílie, ktorá gólom Neymara viedla v predĺžení v zápase proti Chorvátsku 1:0. Po nevinne vyzerajúcej akcii ale v 117. minúte inkasovala a už sa z toho nedokázala otriasť. Penaltový rozstrel vyšiel opäť lepšie bojovným a odhodlaným Chorvátom. Hlavná hviezda Brazílie – Neymar sa už k svojmu pokusu nedostal, pretože najprv nepremenil prvý pokus Rodrygo a s nožom na krku ani Marquinhos. Trafil pravú tyčku a kanárici ostali opäť pred bránami semifinále. Na 6. titul tak budú čakať ďalšie 4 roky – dokopy je to už vyše 20 rokov.

Aj druhý zápas piatkového programu medzi Argentínou a Holandskom priniesol drámu v podobe penaltového rozstrelu. Pritom ešte v 73. minúte viedla Argentína, po góle Lionela Messiho 2:0. V 83. minúte znížil  W. Weghorst a rovnaký hráč, v 11. minúte nadstaveného času, vyrovnal na 2:2, po neskutočnom signále, ktorým Holandsko prekvapilo všetkých na ihrisku aj mimo neho. V predĺžení ale Holanďania upustili od aktívneho štýlu hry a ako keby čakali na penalty. K nim aj napokon došlo a úspešnejší v nich boli Argentínčania. Zápasu nechýbalo napätie a rôzne podpichovačky z oboch strán. Rozhodca Lahoz rozdal 16 žltých a 1 čerevnú kartu, lopta občas skončila aj na striedačke alebo Messi po zápase jemne vynadal protihráčovi, ktorý na neho pozeral počas interview. Aj to ale patrí k futbalu a jeden z najlepších futbalistov histórie tak ďalej žije sen o majstrovskom titule.

Sobota priniesla pokračovanie marockého sna. Jediný gól zápasu proti Portugalsku strelil En-Nesyri ešte v prvom polčase. Odvtedy sme videli nepremenené šance Portugalska a neskôr aj smútok a plač Ronalda po finálnom hvizde rozhodcu. Legenda futbalu tak zrejme už nikdy nedosiahne na svetový titul a bude mu v bohatej zbierke trofejí chýbať. Naopak, marocký sen trvá ďalej a nemusí skončiť ani v semifinále proti Francúzsku.

Klasickú futbalovú bitku odvekých rivalov ponúkol posledný zápas 1/4 finálového programu. Anglicko vs Francúzsko. Albion vs Le blé. Do zápasu vstúpili lepšie hráči Galského kohúta. Skóre otvoril v 17. minúte Tchouameni. Harry Kane síce v 54. minúte vyrovnal ale neskôr odmietol druhé vyrovnanie. V 78. minúte poslal Francúzov do vedenia Giroud a o 6 minút neskôr práve Kane nepremenil pokutový kop. Jeho pokus mieril, ako sa hovorí, pánu Bohu do oken…

A tak v semifinále uvidíme obhajcov titulu Francúzov. Porazia Maroko? Alebo sa dočkáme ešte väčšieho prekvapenia?

Semifinálové zápasy sú na programe utorok a stredu – 13. a 14. decembra.

Argentína vs Chorvátsko / 13.12. – 20:00

Francúzsko vs Maroko / 14.12. – 20:00