HOKEJ: MS 20 – Heroický výkon proti Kanade nestačil Slovákom na postup do semifinále. V predĺžení ich nádeje ukončil megatalent Bedard

Košice/Halifax

Neuveriteľné divadlo ponúkol posledný zápas štvrťfinále hokejových Majstrovstiev sveta do 20 rokov medzi domácou Kanadou a Slovenskom. Dráma ukončená v predĺžení po kľučkách Bedarda až do slovenskej bránky

Neskuočný priebeh ponúkol zápas našich juniorov vo štvrťfinále MS do 20 rokov proti domácej Kanade. Zaplnené Scotbank Centre v Halifaxe spočiatku sledovalo síce vyrovnanú partiu ale gólovo na tom boli lepšie domáci, keď v 7. minúte prekonal, počas celého turnaja, skvele chytajúceho Gajana, Bedard. Slováci dokázali eliminovať úvodný tlak súpera a držali s ním počas celého zápasu krok. Ani po druhom inkasovanom góle nezložili zbrane. Práve naopak. Libor Nemec po teči strely od Šimona Nemca znížil a využil presilovú hru. Kanaďania o necelé dve minúty ale opäť trestali našu chybu a zvýšili na 3:1. Potom ale prišli chvíle Slovákov a ich odhodlanie podporil Bačo, ktorý znížil v 34. minúte na 3:2. Tretia tretina priniesla ďalšie šance Slovákov ale aj šťastie na strane nášho brankára. Viackrát mu pomohla konštrukcia bránky. Potom to prišlo. 52. minúta a vyrovnanie na 3:3 v podaní Libora Nemca. Tlak divákov sledujúcich toto nádherné hokejové divadlo do skorých ranných hodín bol odrazu na maxime a začínalo sa odznova.

Na konci riadnej hracej doby a na začiatku predĺženia sme dokázali odolať presilovej hre súpera, následne aj viacerým šanciam. Šťastie sa na nás neusmialo a nedokázali sme využiť viaceré tutové príležitosti. Kat Bedard zobral v 66. minúte všetko do svojich rúk a preštrikoval sa unavenou a dezorientovanou obranou až do bránky Gajana. 4:3 a koniec slovenských nádejí na prvé semifinále od roku 2015.

KANADA – SLOVENSKO 4:3 PP (1:0, 2:2, 0:1 – 1:0)

Góly: 7. Bedard (Stankoven), 26. Guenther (Othmann, Bedard), 30. Ostapchuk (Dean), 66. Bedard – 27. L. Nemec (Š. Nemec, Petrovský), 34. Bačo (Repčík, Nátny), 52. L. Nemec (Mešár, Groch)

Rozhodovali: Iwert (Nem.), Šindel, – Klouček (obaja ČR), Waleski (USA), vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 10 349 divákov

Domáci tak smerujú za ďalším titulom majstrov sveta. Vo finále ich čaká od 00:30 nášho času, výborne hrajúce Česko.