Vlhová vo Flachau štvrtá. Nočný slalom ovládla Schiffrinová

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vo včerajšom nočnom slalome vo Flachau obsadila 4. miesto a nenadviazala tak na predošlé dve víťazstva v rakúskom stredisku

Po prvom kole bola na bronzovej priečke a v druhej jazde to najmä v hornej časti trate vyzeralo, že dokáže predstihnúť domácu Katharine Liensbergerovú. Prišla však menšia chyba a keďže u súčasnej slalomovej elity sa nevypláca ani najmenšie zaváhanie, bolo z toho priebežné druhé miesto.

Švajčiarka Holdenerová ani Američanka Schiffrinová nezaváhali a odsunuli Petru mimo pódia.

Schffrinová si po návrate na svahy pripísala prvé víťazstvo v slalome a celkovo 68. víťazstvo vo Svetovom pohári, čo ju radí na samostatné tretie miesto v historických tabuľkách za Ingemarom Stenmarkom a Lindsey Vonnovou.

Vlhová vo Flachau. Zdroj: TASR

Vlhová napriek resp. práve kvôli ďalším dôležitým bodom do hodnotenia svetového pohára vedie jeho poradie so 699 bodmi a so 400 bodmi aj najtočivejšiu disciplínu.

Petra po pretekoch v rozhovore pre RTVS neskrývala mierne sklamanie. „Konkurencia je naozaj silná a už minimum chýb ma stojí víťazstvo alebo pódiové umiestnenie. Riskovala som, ale, žiaľ, dnes to nevyšlo,“ povedala pre expertku RTVS Veroniku Velez-Zuzulovú.

Ďalší program Vlhovej je nabitý. Čakajú ju testy, tréningy a presun na preteky Super-G v Krajnskej Gore.

Celkové poradie SP (po 14 z 34 súťaží):

1. VLHOVÁ 699 bodov

2. Gisinová 575

3. Shiffrinová 485

4. Liensbergerová 460

5. Bassinová 423

6. Goggiová 402

Poradie v slalome (5 z 9):

1. VLHOVÁ 400 bodov

2. Liensbergerová 360

3. Shiffrinová 335

4. Gisinová 330

5. Holdenerová 245

6. Mairová 143

#milujemešport

Pridaj komentár