Koniec jednej éry: Federer po Laver Cupe ukončí profesionálnu tenisovú kariéru

Legenda svetového športu a tenisu, Švajčiar Roger Federer, ukončí po víkendovom Laver Cupe profesionálnu kariéru

Rozhodnutie o konci kariéry už dlhšie tajil a nebolo pre neho vôbec jednoduché. Po dvoch operáciách kolena a pomerne úspešnej regenerácii sa problémy objavili vo štvrťfinále Wimbledonu 2021. V pozícii najstaršieho štvrťfinalistu podľahol Poliakovi Hurkaczovi 3:0 na sety a už vtedy vedel, že je koniec. Nepomohla ani tretia operácia kolena a opätovné pokusy o návrat. Čas bežal a vek už jednoducho nevie oklamať.

Pred pár dňami oznámil definitívu na sociálnej sieti. Začal otvoreným listom, neskôr jeho nahovorenou verziou a včera pridal aj video, v ktorom potvrdil, že pri tenise chce ostať avšak už nie ako profesionálny hráč. Roger má ešte stále rozbehnutých viacero spoluprác so sponzormi a stojí aj za projektom Laver Cupu, na ktorom sa tento víkend definitívne rozlúči.

Priestor dostane vo štvorhre v tíme Európy, ktorý bude znova nabitý svetovými tenisovými legendami. V obľúbenom meste – Londýn, v hale, v ktorej získal tituly ATP Finals a mesto, kde vyhral vo Wimbledone 8-krát.

Symbolika, emócie a koniec obrovskej 24-ročnej éry, počas ktorej získal 20 grandslamov, vyhral 1251 zápasov, prehral len 275, nikdy neskrečoval zápas, dovŕšil kariérny slam a k dokolanosti mu chýbalo už len individuálne olympijské zlato. Celkovo vyhral 103 titulov a 5-krát ukončil rok ako svetová jednotka.

Roger Federer oznamuje koniec kariéry. Zdroj: Twitter

Laver Cup štartuje už tento piatok od 13:00 LIVE na EUROSPORTE.

#milujemešport #milujemetenis | RF

Pridaj komentár