FLORBAL: Mužská repre obsadila 2. miesto na 6 Nations Floorball Challenge v Nemecku

Výborná príprava na mužov pred MS vo Švajčiarsku, kvalitné zápasy a 2. miesto na prípravnom turnaji 6 Nations Floorball Challenge v nemeckom Weissenfelse

Slovenskí florbalisti sa konečným druhým miestom na turnaji 6 Nations Floorball Challenge skvelo naladili na blížiace sa MS vo Švajčiarsku (5. – 13. novembra, Zürich a Winterthur). 


Dali sme priestor všetkým nominovaným hráčom, celý tím predviedol správny prístup a maximálne nasadenie. Radek Mrázek – hlavný tréner reprezentácie mužov 


Bohatú porciu zápasov má za sebou mužská florbalová reprezentácia. Na turnaji šiestich krajín sa predviedla vo výbornom svetle a napriek úvodnej prehre proti papierovo silnejšiemu Lotyšku, v ďalšom priebehu turnaja už nenašla premožiteľa a obsadila konečné druhé miesto. 

Zverenci Radomíra Mrázka po vstupne prehre 1:4 s Lotyšmi postupne zdolali Nórov 5:4, Dánov 4:2, Nemcov 8:2 a Poliakov 10:0. Najproduktívnejším Slovákom bol Tomáš Kvasnica s bilanciou 3+4 z piatich duelov. Nasledovali Michal Dudovič, Lukáš Ujhelyi (obaja 5+1) a Ladislav Gál (3+3). Hralo sa v stále skúšobnom formáte 3 x 15 minút namiesto štandardných dvadsaťminútových tretín.

„Turnaj ako celok hodnotím veľmi pozitívne. Zápasy nám ukázali, na čom ešte môžeme do štartu MS popracovať a čo máme zahrnúť do herného konceptu. Počas podujatia sme upravili zostavu, čo sa premietlo do výsledkov. Stabilizovali sme prvé dve formácie a aj tretia, ktorej zloženie nebolo a nie je fixné, ukázala kvalitu – chlapci využili svoju šancu. Dali sme priestor všetkým nominovaným hráčom, celý tím predviedol správny prístup a maximálne nasadenie,“ prezradil nám kouč Radomír Mrázek. 

Podujatie bolo ostrou previerkou pred šampionátom pre mužstvá, ktoré sa v renkingu Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF) nachádzajú pod stabilne najsilnejšou štvoricou – Švédskom, Fínsko, Českom a Švajčiarskom. Prehra s rebríčkovo piatym Lotyšskom sa papierovo dala predpokladať. Tímu patrí aktuálne 8.post.


„Tento duel bol najnáročnejší a Lotyši vyhrali zaslúžene. Urobili sme zbytočné individuálne chyby, ktoré rozhodli v náš neprospech. Bolo však vidieť, že chlapci na sebe poctivo pracujú najmä po kondičnej stránke: fyzický rozdiel medzi nami a Lotyšmi sa výrazne zmenšil. Práca v kluboch a prístup chalanov k tejto zložke prípravy prinášajú ovocie. Výborný fyzický stav hráčov sa premietol aj do toho, že sme turnaj absolvovali bez zranení, viróz a podobných komplikácií,“ skonštatoval Radomír Mrázek.

Triumfy nad šiestym Nemeckom a siedmym Nórskom boli v renkingovom zmysle prekvapením. V druhom prípade o to príjemnejším, že Nóri budú spolu s Fínmi a domácimi Švajčiarmi súpermi Slovákov v základnej A-skupine na MS. „Na Nórov sme si verili. Dôležitý zápas s Nemeckom sme zvládli podľa predstav aj vďaka skvelému výkonu brankára. Musím vyzdvihnúť oboch strážcov svätyne. Jakub Klobučník je tradičná istota a vo výbornom svetle sa ukázal aj Šimon Melega, ktorý potvrdil kvality zo zrazov a svoju technickú zdatnosť. Dáni a Poliaci ukázali, ako sú na tom zle najmä po fyzickej stránke, čo sme naplno využili,“ pokračoval tréner Mrázek.


K atmosfére v tíme kouč dodal: „Chcem vyzdvihnúť výbornú spoločnú vlnu smerom k vrcholu roka, na ktorom môžeme ukázať, že patríme vyššie a bližšie k prvej svetovej štvorke. Musím pochváliť aj dlhodobý prístup chlapcov k reprezentácii. Opäť sme nemali žiadne ospravedlnenie a mohli sme počítať so všetkými nominovanými hráčmi napriek ich pracovnému, študijnému alebo osobnému programu. To len potvrdzuje, že si vážia jeden druhého a možnosť hrať za Slovensko.“


Slováci na vlaňajších pre pandémiu o rok odložených majstrovstvách sveta vo Fínsku obsadili svoje rekordné siedme miesto. V skupine o 5. – 8. priečku najprv podľahli Lotyšom 2:6 a potom prekonali Estóncov 8:7 po predĺžení. Na tohtoročných MS nastúpia v základnej skupine postupne proti Fínsku, Nórsku a Švajčiarsku. 


Sledujte cestu do Švajčiarska s kapitánom Michalom Pažákom na našom Facebooku, Instagrame a TikToku. 

Pridaj komentár