II. LIGA: Úspešný štart do jarnej časti sezóny pre FC Košice. Hra o postup do Fortuna ligy stále vyrovnaná

Košice – FOTO: FC Košice

Futbalisti druholigového FC Košice zvládli úvodný duel jarnej časti. Na domácej pôde, Košickej futbalovej arény, zdolali pred vyše 1500 divákmi Pohronie 2:0.

Na kvalitne pripravenom trávniku, pred slušne zaplnenou tribúnou a pod umelým osvetlením si domáci hráči prišli po dôležité tri body. Skóre duelu otvoril v 19. minúte Jakúbek, čo bol zároveň aj jediný gól v prvom polčase. Do jeho konca mohlo byť pre domácich ešte veselšie, ale na druhý gól si počkali do druhej 45 minútovky. V 55. minúte doklepol v sklze loptu do brány Pohronia Landing Sagna a plný bodový zisk pre VSS bol ešte reálnejší až sa napokon stal realitou.

Košice zostali po výhre na druhom mieste súťaže, tri body za vedúcim Prešovom. Pred 3. Komárnom majú 6 bodový náskok. Futbalová jar v II. lige tak bude ešte napínavá a horúca.