Fenerbahce zdolalo Manchester United, Zenit si zabezpečil postup

Futbalisti Fenerbahce Istanbul vyhrali vo štvrtkovom dueli 4. kola základnej A-skupiny Európskej ligy UEFA 2016/2017 nad Manchestrom United 2:1 a posilnili tak svoju šancu na postup do šestnásťfinále. Istú účasť vo vyraďovačke má už Zenit Petrohrad po domácom triumfe nad Dundalkom 2:1.

Fenerbahce v základnej zostave so slovenským obrancom Martinom Škrtelom viedlo nad United už od 2. minúty, keď sa presadil Senegalčan Moussa Sow. Po zmene strán pridal druhý zásah holandský legionár Jeremain Lens a v závere Wayne Rooney už iba skorigoval. Istanbulský klub je spolu s Feyenoordom so siedmimi bodmi na čele skupiny. Manchester United klesol na nepostupovú tretiu priečku.

Zenit Petrohrad v skupinovej fáze nestratil ešte ani bod. Fazónu potvrdil v domácom stretnutí s Dundalkom, keď jeho triumf 2:1 zariadil dvoma gólmi Brazílčan Giuliano. V drese ruského mužstva naskočil slovenský stredopoliar Róbert Mak do zápasu v 68. minúte.

Viktoria Plzeň stále čaká na prvé víťazstvo, na ihrisku rumunskej Astra Giurgiu remizovala 1:1. Český tím, v ktorého drese nastúpili od začiatku Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský a Jakub Hromada, si pripísal už tretí nerozhodný výsledok v E-skupine a patrí mu priebežne posledná štvrtá priečka.

Rapid Viedeň v zostave bez brankára Jána Novotu hral na pôde Sassuola nerozhodne 2:2. Postupovú nádej v F-skupine zvýraznil Athletic Bilbao výhrou 5:3 nad Genkom – päťgólový galavečer predviedol kanonier Aritz Aduriz, z toho trikrát skóroval z pokutového kopu.

4. kolo skupinovej fázy EL UEFA 2016/2017:

A-skupina

Fenerbahce Istanbul – Manchester United 2:1 (1:0)

Góly: 2. Sow, 59. Lens – 89. Rooney

/za domácich Škrtel celý zápas a ŽK, Stoch na lavičke náhradníkov/

Zorja Luhansk – Feyenoord Rotterdam 1:1 (1:1)

Góly: 44. Forster – 15. Jorgensen, ČK: 43. Botteghin (Feyenoord)

B-skupina:

FK Astana – Olympiakos Pireus 1:1 (1:1)

Góly: 8. Despotovič – 30. Seba

APOEL Nikózia – Young Boys Bern 1:0 (0:0)

Gól: 70. Soteriou, ČK: 67. Mbabu (Bern)

C-skupina:

Anderlecht Brusel – FSV Mainz 05 6:1 (2:1)

Góly: 9. a 41. Stanciu, 63. Tielemans, 90. a 90.+5 Teodorczyk (druhý z 11m), 90.+2 Bruno – 15. De Blasis

E-skupina

Astra Giurgiu – Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)

Góly: 19. Stan – 25. Krmenčík

/za hostí Kozáčik, Hrošovský celý zápas, Hromada (ŽK) do 87. min, Bakoš od 87. min/

Austria Viedeň – AS Rím 2:4 (1:2)

Góly: 2. Kayode, 89. Grünwald – 5. a 65. Džeko, 18. De Rossi, 78. Nainggolan

F-skupina:

Sassuolo Calcio – Rapid Viedeň 2:2 (2:0)

Góly: 34. Defrel, 45.+3 Pellegrini – 86. Jelič, 90. Kvilitaia

/za hostí Novota na lavičke náhradníkov/

Athletic Bilbao – KRC Genk 5:3 (3:1)

Góly: 8., 24., 44., 74. a 90.+4 Aduriz (druhý, tretí a piaty z 11m) – 28. Bailey, 51. Ndidi, 80. Sušič