Cibulkova postúpila do semifinále WTA v Linzi

Šanca slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej vybojovať si miestenku na MS WTA Tour v Singapure opäť o čosi vzrástla. Dvadsaťsedemročná slovenská jednotka v piatok postúpila už do semifinále turnaja v rakúskom Linzi po výhre Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou 7:6 a 6:4.

Cibulková, nasadená na turnaji ako číslo dva, viedla v prvom sete 5:1, ale ten napokon musel rozhodnúť až tajbrejk. V ňom ruská turnajová päťka ťahala za kratší koniec. Aj v druhom sete viedla Slovenka 5:1, no súperke dovolila znížiť na 4:5, hoci v deviatom geme pri podaní súperky mala prvý mečbal. Napokon víťazstvo potvrdila v desiatej hre, keď premenila celkovo tretí mečbal. V boji o postup do finále sa Cibulková stretne so štvorkou turnaja Carlou Suarezovou-Navarrovou.

Slovenská reprezentantka bojuje na diaľku o účasť v Singapure s Britkou Johannou Kontovou. Postupom do semifinále sa bodovo Kontovej vyrovnala, tá je zatiaľ na poslednej ôsmej postupovej priečke na MS WTA.

„Záverečné gemy v oboch setoch boli náročné. Som však rada, že som to zvládla. Chcela som hrať agresívne a v závere som sa sústredila na podanie,“ povedala víťazka v pozápasovom rozhovore na kurte.