Boxer Fury sa vzdal opaskov majstra sveta, podrobí sa liečbe

Londýn 13. októbra (TASR/Tablet.TV) – Britský boxerský kontrolný výbor (BBBoC) vo štvrtok pozastavil licenciu Tysonovi Furymu až do ďalšieho vyšetrenia pozitívneho testu na anabolický steroid nandrolon a zdravotných problémov. Fury sa o deň skôr vzdal opaskov organizácií WBA, WBO a IBO v superťažkej hmotnostnej kategórii, pretože ich nedokáže obhajovať vo svojom súčasnom rozpoložení.

Dvadsaťosemročný pästiar nebojoval od novembra 2015, keď zdolal Ukrajinca Vladimira Klička, dvakrát zrušil odvetu. V júni ho Britská antidopingová agentúra (UKAD) obvinila z dopingového prehrešku, konanie v tomto prípade je naplánované na november. Definitívne rozhodnutie o jeho boxerskej budúcnosti padne až po stretnutí s BBBoC.

Fury tento mesiac prostredníctvom twitteru na tri hodiny ukončil profesionálnu kariéru a neskôr v rozhovore pre magazín Rolling Stone priznal užívanie kokaínu v boji proti depresii. Strýko a tréner Peter Fury, ako aj promotér Mick Hennessy však napriek všetkému veria, že jeho dni v ringu nie sú spočítané. „Keď odkryje, čím si prešiel, výbor nebude mať inú možnosť, než mu vrátiť licenciu. Tento človek potrebuje lekársku pomoc, keď bude opäť pripravený, niet dôvodu, aby sa nevrátil. Je na vrchole kariéry, má len 28 rokov a pred sebou obrovskú budúcnosť. Boxerský svet ho privíta s otvorenou náručou,“ vyhlásil Peter Fury pre BBC.

„Výbor mu namiesto kladenia ďalších prekážok musí pomôcť. Mali by si uvedomiť, čo dosiahol a čím si prechádza. Nepotrebuje viac problémov, ale koncentrovať sa na liečbu depresie. Prognóza je veľmi dobrá, ak sa dá dokopy, je neuveriteľný bojovník a športovec, v superťažkej divízii ho nikto neprekoná,“ dodal Hennessy.

Vladimir Kličko je po dvoch zrušených odvetách veľmi blízko k inému titulovému zápasu. Promotér Eddie Hearn dokončuje jeho stretnutie s britským šampiónom verzie IBF Anthonym Joshuom. Víťaz získa tiež uvoľnený opasok WBA. O titul WBO by mohli súperiť Joseph Parker z Nového Zélandu a Mexičan Andy Ruiz ml.

Zdroj: tasr.sk

 

Pridaj komentár