Cibulková postúpila v Linzi do finále

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zdolala v sobotňajšom semifinále dvojhry žien na turnaji WTA v rakúskom Linzi Carlu Suarezovú-Navarrovú zo Španielska za 88 minút 6:4, 6:3. Vo finále sa dvojka podujatia stretne s nenasadenou Švajčiarkou Viktorijou Golubicovou, ktorej americká súpera Madison Keysová pre zdravotnú indispozíciu nenastúpila na semifinálový duel.

Cibulková postúpila do svojho šiesteho finále v tomto roku. Zásluhou toho sa priblížila k miestenke na MS WTA Tour v Singapure. V tohtosezónnom hodnotení sa dostala na poslednú ôsmu postupovú priečku pred Britku Johannu Kontovú, ktorá pred druhým kolom v Hongkongu odstúpila z turnaja pre problémy s brušným svalstvom. Slovenská jednotka má na konte 3525 bodov, Kontová 3455. Cibulková sa v on-line vydaní rebríčka WTA posunula na deviate miesto pred Kontovú, v Linzi už má istú finančnú prémiu 17.258 eur pred zdanením a 180 bodov.

Prvý set sobotňajšieho zápasu na tvrdom povrchu v hale bol v znamení stratených podaní. Slovenka prišla o štyri, ale Španielke vzala ešte o jedno viac. V druhom dejstve prelomila Cibulková servis Suarezovej-Navarrovej dvakrát, a keďže v opačnom garde sa to stalo iba raz, zvýšila svoje vedenie vo vzájomnej zápasovej bilancii na 4:2. „Bol to náš najlepší tenis z oboch strán. Hrala som agresívne, vedela som, že musím niečo zmeniť, aby som ju prekvapila. Poznáme sa dokonale, bolo to o taktike. Okrem pár gemov som bola mentálne silná, išla som si za mojím cieľom. V koncovke druhého setu som ju prevalcovala, čo mi zvýšilo sebavedomie. O finálovej protivníčke viem, že tento rok zvíťazila na jednom turnaji WTA. Trocha si ju s trénerom preštudujeme. Šieste finále v roku je sen,“ povedala pre TASR Cibulková.

Tá musela v Linzi uhrať minimálne finále, aby si pripísala nejaké body: „Je to obrovská výzva, buď to vyjde alebo nie. Klamala by som, keby som povedala, že nepremýšľam o šampionáte WTA, no nie je to prvoradé. Ku koncu roka hrám s obrovskou energiou, cítim sa nabudená a tak chcem pôsobiť aj v nedeľu.“

ženy – dvojhra – semifinále:

Dominika CIBULKOVÁ (2-SR) – Carla Suarezová-Navarrová (4-Šp.) 6:4, 6:3
Viktorija Golubicová (Švaj.) – Madison Keysová (3-USA) bez boja, Keysová nenastúpila

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár