Slováci po ďalšom predĺžení postúpili na ME vo futbale

Aj vo finále baráže o ME 2020 slovenskí „sokoli“ narazili na húževnatého súpera

V Belfaste po ďalšej dráme a predĺžení zdolali domácich Severných Írov po góloch Kucku a Ďuriša 1:2. Paradoxom je, že všetky zápasove góly strelili len slovenskí futbalisti.

Skóre zápasu otvoril v 17. minúte po skvelom prieniku do 16-ky Juraj Kucka. Dlho to vyzeralo, že zápas zvládneme na nulu a zvíťazíme tesne 0:1. Prišla však 88. minúta a nešťastný vlastenec od Milana Škriniara. Zápas, rovnako ako v semifinále proti Írsku, dospel až do predĺženia.

Rozhodol striedajúci útočník a Tarkovičov „žolík“

Michal Ďuriš v 110. minúte rozhodol zápas gólom strelou k ľavej žrdi. Záverečný tlak domácich už na vyrovnanie nestačil a na Slovensku mohla vypuknúť vlna radosti. Druhýkrát v rade sme postúpili na záverečný turnaj ME vo futbale kde nás čaká vskutku náročná ale zaujímavá skupina.

Prvý súboj odohrá tím SR 14. júna 2021 v írskom Dubline proti Poliakom, o štyri dni neskôr sa na rovnako mieste predstaví v súboji proti Švédom a 23. júna 2021 si v španielskom Bilbau zmeria sily s domácim tímom. Na ME do vyraďovacej fázy postúpia prvé dva tímy z každej zo šiestich skupín, prienik ďalej bude možný aj z tretej priečky.

Veríme, že sa záverečný európsky šampionát uskutoční a fanúšikovia budú môcť zažiť nezabudnuteľnú atmosféru.

Radosť Slovákov po postupe na ME. Zdroj: SITA/AP