Wimbledon pokračuje druhým týždňom už aj s plnými tribúnami

Londýn/Wimbledon

Jediný grandslam hraný na tráve, slávny Wimbledon, pokračuje po voľnej nedeli 4. kolom

Tzv. „Manic Monday“, bláznivý pondelok, je pomenovaný podľa doslova ostrého štartu druhého hracieho týždňa. Na programe je 16 zápasov, 8 v ženskej a 8 v mužskej časti pavúka.

V mužskej časti sú v hre stále viacerí favoriti na zisk titulu, Federer, Djokovič, Medvedev ale prekvapiť môže aj nastupujúca generácia hráčov.

U žien sú v hre napr. nedávna víťazka French Open, Češka Krejčíková, ktorú dnes čaká svetová jednotka Bartyová a jej ďalšie dve krajanky, Plíškova a Muchová. Prekvapiť môže napr. vo výbornej forme hrajúca Američanka Coco Gauffová. Rozhodne sa máme na čo tešiť.

Bláznivý pondelok v All England Clube štartuje už na pravé poludnie.

Od štvrťfinále už aj s plnými tribúnami

Čerstvú novinku a skvelú správu pre fanúšikov včera, počas voľného dňa, oznámili organizátori. Od utorkového štvrťfinále bude povolená maximalná kapacita tribún na Centre Courte a na Court n.1. Diváci sa musia preukázať potvrdením o očkovaní alebo testom na Covid-19. Na finále ženskej i mužskej dvojhry bude môcť byť na tribúne 14.979 fanúšikov. Kapacita dvorca číslo 1 je 12.345 divákov.

Bonus na záver:

Federer s ďalším rekordom Open éry

Tisícdvestopäťdesiat víťazných stretnutí v kariére, 104 zápasových triumfov na Wimbledone a osemnáste osemfinále v 22 účastiach.… Stále v hre o 21. grandslamový titul.

#milujemešport #milujemetenis | Wimbledon

Pridaj komentár