Bronzový vstup Vlhovej do novej sezóny!

Skvelý vstup do novej lyžiarskej sezóny má za sebou obhajkyňa veľkého kryštálového glóbusu Petra Vlhová

V krásnom slnečnom počasí v sobotu odštartovala sezóna zjazdového lyžovania. Ženy mali na programe obrovský slalom a medzi favoritky na pódium a prípadné víťazstvo patrila aj slovenská hviezda Peťa Vlhová.

Trať šitá na mieru pre Schiffrinovú

Ideálne slnečné podmienky, v strednej časti trate trošku tieň a zhoršená viditeľnosť. Charakteristika sobotnej trate, ktorú pripravil americký tréner. Schiffrinová potvrdila svoje kvality a čistou technickou jazdou zvládla výborne prvé kolo. Vlhová bola na priebežnom 6. mieste a Američanku dokázala zdolať len Lara Gutová-Behramiová (Švajč.)

V druhom kole si poradie vymenili Schiffrinová s Gutovou-Behramiovou a Vlhová čistou jazdou poskočila na bronzovú priečku.

V Rakúskom Söldene tak triumfovala Mikaela Schiffrinová, svoju veľkú súperku zo Slovenska odstavila o 1,30 s. Druhá skončila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (0,14 s).

Pre Vlhovú išlo o 45. pódiové umiestnenie v pretekoch SP, z toho 20-krát vyhrala. 70. krát v kariére sa podarilo zvíťaziť Shiffrinovej a na rekordnú krajanku Lindsey Vonnovú jej chýba rovný tucet triumfov. Vo veku 26 rokov ešte môže pomýšlať aj na absolútnu métu a rekord Švéda Ingemara Stenmarka (86 víťazstiev v pretekoch SP).

Fenoménka epochy tak bude spolu s Vlhovou a Behramiovou k favoritkám aj v tejto sezóne SP.