EURO 2020: Taliani zlomili Rakúšanov až v predĺžení, Dánska rozprávka pokračuje

Včerajší večerný program EURO 2020 sľuboval zaujímavé súboje a očakávaný postup Talianov. Očakávania sa ale plnili oveľa ťažšie ako predpovedali papierové predpoklady.

Rakúšania podali proti štvornásobným majstrom sveta skvelý, obetavý a tímový výkon. V 65. minúte dokonca dokázali skórovať, ale následný detailný pohľad systému VAR im radosť z gólu vzal a zápas pokračoval za bezgólového stavu až do predĺženia.

Taliani prvýkrát udreli v 95. minúte. Striedajúci Chiesa nedal presnou strelou ľavačkou rakúskemu brankárovi Buchmannovi šancu a prelomil rakúsku húževnatosť. Druhý úder pre našich susedov prišiel v 105. minúte, keď ďalšie eso z talianskej lavičky, Pessina, strelil druhý gól. Rakúšania zdramatizovali záver stretnutia krásnou prízemnou hlavičkou po rohovom kope v podaní Kalajdžiča. Prelomili 1169 minútovú nepriestrelnosť „Squadra Azzura“.

Rakúšania po prehre neskrývali sklamanie. Napriek tomu dosiahli najlepší výsledok v histórii účastí na záverečných turnajoch. Taliani, patriaci medzi top favoritov turnaja, pokračujú na ceste za druhým titulov z ME.

TALIANSKO – RAKÚSKO 2:1 PP (0:0)

Góly: 95. Chiesa, 105. Pessina – 114. Kalajdžič.

Rozhodovali: Taylor – Beswick, Nunn (všetci Angl.), ŽK: Di Lorenzo, Barella – Arnautovič, Hinteregger, Dragovič

Zostavy:

Taliansko: Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Acerbi, Spinazzola – Barella (67. Pessina), Jorginho, Verratti (67. Locatelli) – Berardi (84. Chiesa), Immobile (84. Belotti), Insigne (108. Cristante)

Rakúsko: Bachmann – Lainer (114. Ilsanker), Dragovič, Hinteregger, Alaba – Schlager (106. Gregoritsch), Grillitsch (106. Schaub) – Laimer, Sabitzer, Baumgartner (90. Schöpf) – Arnautovič (97. Kalajdžič)

Dánska rozprávka pokračuje

Dáni vo včerajšom prvom zápase programu suverénne zdolali Wales 4:0 a pokračuje ich krásny príbeh.

Po kolapse Eriksena v úvodnom zápase a dvoch prehrách našlo mužstvo vnútornú silu a obom ďalším súperom, Rusku a Walesu nadelilo dovedna 8 gólov. Vo štvrťfinále bude Dánov čakať jeden z dvojice Holandsko/Česko. Pokračuje tak dánska rozprávka ako z Andersenových kníh o zopakovaní najväčšieho úspechu z roku 1992, keď Dáni ovládli európsky šampionát.

WALES – DÁNSKO 0:4 (0:1)

Góly: 27. a 48. Dolberg, 89. Maehle, 90.+6 Braithwaite.

Rozhodovali: Siebert – Seidel, Foltyn (všetci Nem.), ŽK: Rodon, Moore, Brooks, Bale, ČK: 90. Wilson (všetci Wales)

Zostavy:

Wales: Ward – C. Roberts (40. N. Williams), Rodon, Mepham, Davies – Morrell (59. Wilson), Allen – James (78. Brooks), Ramsey, Bale – Moore (78. T. Roberts).

Dánsko: Schmeichel – Christensen, Kjaer (77. Andersen), Vestergaard – Stryger, Höjbjerg, Delaney (60. Jensen), Maehle – Damsgaard (60. Nörgaard), Dolberg (69. Cornelius), Braithwaite