Slovensko prislo o 2 body s Českom 9 sekund pred koncom zápasu

Slovenskí hokejisti sa v dnešnom zápas dvakrát ujali vedenia. Česi ale vyrovnali 9 sekúnd pred koncom zápasu a v predĺžení sa prvýkrát dostali do vedenia, to im ale stačilo na to, aby zápas vyhrali.

Kodaň 5. mája (TASR) – Slovenskí hokejisti otvorili svoje účinkovanie na MS v Kodani tesnou prehrou vo federálnom derby s Českom 2:3 po predĺžení.

Skóre sobotňajšej drámy pred vypredaným hľadiskom otvoril svojím premiérovým gólom v reprezentácii v presilovke Michal Krištof. O vyrovnanie sa postaral v 22. minúte Dominik Kubalík, no Slováci o štyri minúty opäť viedli. Pri ďalšej presilovke sa presadil Andrej Sekera. Desať sekúnd pred koncom však vyrovnal Martin Nečas. V predĺžení rozhodol Dmitrij Jaškin.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa o necelých 22 hodín v nedeľu stretnú so Švajčiarskom. Česko nastúpi o štyri hodiny skôr proti Švédsku.

Česko – Slovensko 3:2 pp (0:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 22. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (Kubalík), 63. Jaškin – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy). Rozhodovali: Kaukokari (Fín.), Mayer (USA) – Malmqvist (Švéd.), McCrank (Kan.), vylúčení na 2 min.: 3:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 12.490 divákov (vypredané).

Zostavy:

ČR: Francouz – Gudas, Jordán, Sklenička, Moravčík, Polášek, Šulák, Hronek – Hyka, Faksa, Červenka – Nestrašil, Nečas, Jaškin – Řepík, Plekanec, Kubalík – Chytil, Horák, Kousal

SR: Čiliak – Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Jánošik, Fehérváry – Jurčo, Krištof, Nagy – Bakoš, Mikúš, Haščák – Svitana, Buc, Bondra – Cingel, Marcinko, Skalický

Michal Krištof, útočník SR: „Deväť sekúnd pred koncom si víťazstvo musíme postrážiť. Marek Čiliak chytal výborne, pochytal toho veľmi veľa. Podržal nás, no škoda, že sme mu nepomohli pri tej strele 9 sekúnd pred koncom. Máme bod, mohli sme mať tri a mohlo to byť veselšie. Teraz sa musíme skoncentrovať na zápas so Švajčiarskom.“