O 3 miestenky na MS WTA bojuje 7 hráčok, Cibulková je zatiaľ posledná

Peking 6. októbra (TASR) – Boj o tenisový šampionát WTA Tour v Singapure vrcholí. Na zostávajúce tri miestenky je sedem kandidátok vrátane Slovenky Dominiky Cibulkovej, ktorá je v hodnotení Champions Race zatiaľ na siedmej postupovej priečke so ziskom 3445 bodov. Po turnaji v Pekingu ju v prípade štvrťfinálového víťazstva nad Češkou Petrou Kvitovou môže predstihnúť Američanka Madison Keysová, v prípade postupu do finále i Britka Johanna Kontová.

Kvitovú by katapultoval medzi postupovú osmičku zisk titulu v čínskej metropole, prehra s Keysovou by jej definitívne zahatala cestu na Masters. Najlepšiu pozíciu má momentálne šiesta Španielka Garbine Muguruzová Blancová, šampiónka Roland Garros však v najbližších dvoch týždňoch nie je prihlásená už na žiaden turnaj a nemôže tak zveľadiť svoj bodový zisk. Šancu na Singapur ešte živia aj Španielka Carla Suarezová Navarrová a Ruska Svetlana Kuznecovová.

Cibulková by rovnako ako Kontová, Kvitová a Kuznecovová mala absolvovať ešte jedno podujatie – turnaj o Kremeľský pohár v Moskve. Suarezová Navarrová je ako jediná prihlásená na dva turnaje, štartovať by mala v Moskve aj v rakúskom Linzi. Istú účasť v Singapure už majú Nemka Angelique Kerberová, Američanka Serena Williamsová, Rumunka Simona Halepová, Poľka Agnieszka Radwaňská a Češka Karolína Plíšková.

Priebežné poradie v rebríčku Champions Race po osemfinále turnaja WTA v Pekingu:

6. Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.) 3678
7. Dominika CIBULKOVÁ (SR) 3445
8. Madison Keysová (USA) 3352
———————————
9. Carla Suarezová Navarrová (Šp.) 3062
10. Johanna Kontová (V. Brit.) 3020
11. Svetlana Kuznecovová (Rus.) 3000
12. Petra Kvitová (ČR) 2770

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár