Peter Sagan po siedmykrát víťazom Majstrovstiev Slovenska a Česka

Priezvisko Sagan je už 11 rokov neodmysliteľnou súčasťou spoločných Majstrovstiev Slovenska a Česka v cestnej cyklistike

Po štyroch víťazstvách Petrovho brata Juraja, pridal slávnejší z dvojice už svoj siedmy titul na domácich majstrovstvách.

Napriek vysokým teplotám ukázal v záverečnom stúpaní zvyšným trom členom únikovej skupiny chrbát a pohodlne si došiel pre titul majstra Slovenska. Preteky odštartovali o 10:30 a cyklisti mali na programe 7 okruhov dlhých 32,5 km.

Preteky mali tradičný scenár. Oddelenie približne 40-člennej skupiny, ktorá ale nespolupracovala ideálne a tak sa z nej oddelila elitná desiatka na čele so Saganom. Jej náskok postupne narástol až na desať minút. V záverečnom kole zaútočili z úniku Turek a Kukrle, ich nástup zachytili len Neuman a Sagan, ktorý sa tak odpútal od Štočeka. V poslednom stúpaní sa trojnásobný majster sveta utrhol od trojice Čechov a prišiel si pre ďalší majstrovský titul.

Stupne víťazov Majstrovstiev SR a ČR. Trojica Slovákov – strieborný Matúš Stoček, zlatý Peter Sagan a bronzový Lukáš Kubiš.
Zdroj: TASR

Sagan sa tak víťazne a výborne naladil na blížiace sa najprestížnejšie cyklistické preteky sveta – Tour de France, ktoré štartujú už najbližšiu sobotu.

#milujemešport | Sagan

Pridaj komentár