Slovenky ovládli domáci Turnaj 6 krajín v Banskej Bystrici bez jedinej prehry

24.10.2023 | Pavol Popovec FOTO: Michal Tarabík/Floorball Frames

Ženská florbalová reprezentácia má za sebou vydarený turnaj v Banskej Bystrici – 6 Nations Florball Challenge 2023. Zverenkyne Michala Jedličku ovládli turnaj bez jedinej prehry a zvládli tak potvrdiť úlohu favoritiek a zároveň sa výborne pripraviť na Majstrovstvá sveta v Singapure

4 zápasy – 4 výhry

Slovenky nezaváhali ani v jednom zo štyroch odohraných zápasoch. Pôvodne plánovaný duel z Poľskom, bol kvôli odstúpeniu Poľska z turnaja (zdravotné dôvody v tíme) zrušený a tak pre našu ženskú reprezentáciu skončil turnaj zápasom proti Nemecku. 

Piatok priniesol pre Slovensko dve výhry, rovnako tomu bolo aj v nedeľu. Najprv sme zvládli zápas proti Dánsku 9-3, keď sa až 5-krát gólovo presadila Laura Chúpeková a dvoma gólmi prispela k výhre Paulína Hudáková, ktorá bola vyhlásená za najlepšiu hráčku zápasu. 

Dánsko – SLOVENSKO 3:9 (1:4, 1:2, 1:3)

Góly SR: Chúpeková 5, P. Hudáková 2, Dobošová, Žikavská


Druhý zápas dňa pre Slovenky a zároveň posledný na turnaji, bol rovnako víťazný. Pomalší úvod stretnutia priniesol úvodný gól v 12. minúte, keď sa strelecky presadila Dominique Schnetzer. Tá bola po zápase vyhlásená za jeho najlepšiu hráčku a dovedna sa presadila v stretnutí trikrát. Slovenky postupne kontrolovali priebeh hry, počas zápasu a turnaja nás držali obe brankárky a Radka Mládenková nakoniec inkasovala proti Nemecku len jedinýkrát. 

Nemecko – SLOVENSKO 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Góly SR: Schnetzerová 3, Trošková, Žikavská, Pudišová


Turnaj sme zhodnotili s kapitánkou ženskej reprezentácie Katarínou Klapitovou a trénerom Michalom Jedličkom. 

Katarína Klapitová: 

„Takto na záver, po prebratí poháru z rúk Paulíny Bátovskej-Fialkovej samozrejme panuje v tíme spokojnosť, keďže sme vyhrali každý jeden zápas. Trochu ma mrzí  odstúpenie Poliek zo zdravotných dôvodov, keďže to bol pre nás najdôležitejší zápas pred Singapurom. Celkovo som ale spokojná, keďže sme v každom zápase herne dominovali ale samozrejme tam boli niektoré herné situácie, na ktorých musíme popracovať. Chcem vyzdvihnúť aj výkony gólmaniek, ktoré nás držali počas celého turnaja a myslím, že aj tretia aj ostatné formácie predviedli veľmi dobrý a bojovný výkon, vzhľadom na to, že sme hrali dva zápasy do dňa.“

Na čom bude treba popracovať smerom k Majstrovstvám sveta?

„Musíme popracovať na jednotlivých situáciách v zápasoch, napr. keď máme strieľať ťahákom tak strieľame príklepom a naopak, samé si to častokrát zbytočne komplikujeme a hľadáme hráčky, ktoré sú obsadené. Dosť často nám súperky zachytávali nahrávky. Ako vravím, v každom zápase bolo takýchto situácií zopár, počas ktorých sme mali tzv. „pád dole“ ale vždy sme sa z toho dokázali dostať a zápas ovládnuť.“

Katarína Klapitová s olympioničkou Paulínou Bátovskou-Fialkovou. FOTO: Michal Tarabík/Floorball Frames


Na turnaj v Banskej Bystrici sme sa pozreli aj pohľadom hlavného trénera Michala Jedličku. 

„Včera sme hodnotili prvý deň, ktorý bol dobrý. Prvý zápas proti Dánsku sme zvládli a proti Nemecku to bol trošku svižnejší florbal a hľadali sme ťažšie cestu ku gólom. Nakoniec sa nám to ale v oboch zápasoch podarilo a vyhrali sme celý turnaj bez problémov, sme spokojní. Škoda, že sme si nemohli zahrať proti Poľsku, pretože by to bol zápas o prvé miesto ale opäť sme urobili kus práce. Turnaj nám ukázal, že musíme ešte poriadne zabrať a že na tento druhý sled tímov to stačí, ale TOP 4 je úplne inde a bude potrebný ešte poriadny kus práce, aby sme boli konkurencieschopní. Základ je kondícia, rýchlosť a dynamika. Bez toho sa na MS uspieť nedá. Poľky sa snažia priblížiť k TOP 4, rovnako ako my a je škoda, že sme si proti nim nemohli zahrať. Bol by to dobrý zápas a najlepšie by nás to preverilo.“ ukončil hodnotenie tréner Jedlička. 


Posledný zraz pred odchodom do Singapuru čaká ženskú repre od 22. do 26. novembra a následne sa presunú do dejiska šampionátu. Ďakujeme za podporu počas celého turnaja a všetkým, ktorí sa podieľali na jeho zdarnom a hladkom priebehu. 

Pridaj komentár