Kvalifikácia EURO 2024: Ronaldo prispel dvoma gólmi k výhre nad Slovenskom. Dúbravka mužom zápasu!

Košice/Porto. Pavol Popovec. FOTO:

Cristiano Ronaldo (38) bol opäť ústrednou postavou úspechu Portugalska v piatkovom zápase kvalifikácie o EURO 2024 proti Slovensku. Dva góly, množstvo energie a prehľadu. Zápas dvoch odlišných polčasov mohol pre Slovákov dopadnúť ale oveľa horšie. V prvej časti hry akoby ani neboli na ihrisku a nebyť skvelého Dúbravku v bráne, mohli domáci viesť už aj 5:0.

Štadión „draka“ – Estádio do Dragão v Porte sledoval ďalšie galapredstavenie v podaní Ronalda. Vo svojom 202. zápase za národný tím sa tešil postupne zo 124. a následne aj 125. gólu v drese „O Selecao“. Ide o absolútny svetový rekord pre hráča národného tímu.

Slováci sa v druhom polčase zobudili a začali si proti TOP favoritovi skupiny veriť. Presnejšia kombinačná hra a zlepšený útok im priniesol prvý gól. Dávid Hancko napriahol a jeho tečovaná strela skončila v bráne domácich. 2:1 a favorit to odrazu nemal tak jednoznačné. Radosť zo zníženia ale netrvala pre zverencov trénera Calzonu dlho. Už o tri minúty vrátil domácim dvojgólový náskok Ronaldo.

Ani to ale Slovákov nezlomilo a po parádnej strele Lobotku v 80. minúte znížili opäť na rozdiel jediného gólu. Počas celého duelu ich v bráne držal skvelý Dúbravka, ktorý predvádzal, v hustom lejaku, fantastické zákroky a bol pravou oporou tímu. Na viac už ale Slováci v zápase nedosiahli a do tabuľky si nepripísali žiaden bod. Domáca výhra nad Slovenskom spečatila Portugalsku postup na EURO 2024 už po siedmich zápasoch.

Cristiano Ronaldo v zápase proti Slovensku. FOTO: TASR

Slováci majú pred sebou ešte kľúčovú fázu kvalifikácie. Už zajtra (pondelok 16. októbra) ich čaká jeden z kľúčových duelov na pôde Luxemburska. Kedysi futbalový trpaslík, dnes hlavný súper Slovákov o postup na EURO 2024. Zápas začína o 20:45 a sledovať ho budete môcť na RTVS :ŠPORT.

Predvedie Dúbravka opäť famózne zákroky? Budú si naši „sokoli“ veriť a zdolajú nepríjemného súpera? Veríme, že áno. SLOVENSKO DO TOHO!

Martin Dúbravka proti Portugalsku. FOTO: getty images