Vlhová s malým glóbusom za slalom!

Košice/Schladming

Ďalšia fantaistická sezóna v podaní slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej!

V rakúskom Schladmingu, v obľúbenej točivej disciplíne, obsadila druhé miesto, ktoré jej stačilo na predčasný zisk malého krištáľového glóbusu.

Zdroj: FIS ALPINE

Už pred utorkovými pretekmi bolo jasné, že Petre stačí na zisk glóbusu skončiť na pódiu. Skvelé a víťazné prvé kolo bolo najlepším predpokladom na dosiahnutie víťazstva. Jazdu v druhom kole taktiež začala veľmi dobre, ale postupne sa jej náskok na Schiffrinovú stenšoval a stačil na druhé miesto.

Po prekročení cieľovej čiary neskrývala mierne sklamanie a až neskôr jej došlo, že vyhrala celkové bodovanie v slalome. 5 výhier a dve druhé miesta z nej urobili suverénne najlepšiu slalomovú pretekárku a už pred olympiádou si môže užívať ďalšie jazdy, dokonca pomýšľať na druhý veľký krištáľový glóbus. Na vedúcu Schiffrinovú stráca len 55 bodov.

1Krajina hráča - Shiffrin, Mikaela Shiffrin, Mikaela966
2Krajina hráča - Vlhová, Petra Vlhová, Petra911
3Krajina hráča - Goggia, Sofia Goggia, Sofia657
TOP 3 celkového bodovania svetového pohára

Na rad prichádzajú rýchlostné disciplíny. Vlhová sa presunula zo Schladmingu do neďalekého Zauchensee, kde pretekárky čakajú tréningy a cez víkend samotné preteky. Sobotný zjazd a nedeľné Super-G. Petra sa cíti dobre, čo potvrdila aj v rozhovore pre ŠPORT.sk

„Som veľmi dobre naladená. Všetko to opadlo a teraz som tu a užívam si, že môžem byť na dlhých lyžiach,” dodala.

PROGRAM VLHOVEJ:

SOBOTA – 10:45 ZJAZD

NEDEĽA – 11:45 SUPER-G

#milujemešport #Vlhova | Zjazdové lyžovanie

Pridaj komentár