Petra Vlhová je najlepšou lyžiarkou sveta!

Fantastický, jedinečný a najväčší úspech slovenskej lyžiarky v kariére a v histórii slovenského športu!

Po dlhej a náročnej sezóne, počas ktorej Petra Vlhová nevynechala ani jeden pretek (31/31) a absolvovala aj Majstrovstvá sveta. Súťažila vo všetkých disciplínach a vo veku 25 rokov dosiahla to, čo sa žiadnemu slovenskému športovcovi nepodarilo. Priemerne získala v každom preteku vyše 40 bodov.

Historický okamih prebratia veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo svetovom pohári si krátko po 15-tej hodine vychutnali fanúšikovia a najmä Petra na najvyššom stupni pódia.

O všetkom rozhodla už vo včerajšom slalome, keď obsadila 6. miesto, ktoré jej stačilo na potvrdenie zisku veľkého glóbusu.

Najdlhšia a najnáročnejšia sezóna v kariére

Pre Vlhovú to bola najdlhšia a najnáročnejšia sezóna v kariére. Po poslednej jazde sezóny neskrývala spokojnosť ale aj únavu z nabitého programu. „Sezóna bola naozaj dlhá. Mala som lepšie aj horšie momenty. Je to niečo neuveriteľné. Pred sezónou bolo mojím hlavným cieľom vyhrať veľký krištáľový glóbus. Urobila som pre to všetko,“ zneli prvé slová víťazky veľkého krištáľového glóbusu po dojazde do cieľa.

Dvadsaťpäťročná Vlhová triumfovala v konečnom poradí prestížneho seriálu so ziskom 1416 bodov. Na pódiu ju pri vyhodnotení doplnili dve Švajčiarky, druhú pozíciu obsadila Lara Gutová-Behramiová (1256) a tretia bola Michelle Gisinová (1130).

Rozdiel medzi prvými dvoma lyžiarkami napokon nebol taký tesný po zrušení zjazdu a super-G a po tom, ako Gutová-Behramiová nedokončila prvé kolo záverečného obrovského slalomu. Či to urobila zámerne, na protest alebo z iného dôvodu musí vedieť len ona. Faktom je, že počasie nemožno ovplyvniť a pravidlá FIS sú pevne dané.