MS 20: Slováci sa do boja o mediale nedostali. Česi zaskočili Kanadu gólom v úplnom závere zápasu!

Gothenburg/Košice | Pavol Popovec | FOTO: TASR

Slovenskí hokejisti do 20 rokov nesplnili cieľ a do boja o medaile sa nakoniec neprebojovali. Rozhodla o tom tesná prehra po predĺžení proti Fínsku, ktoré o svojom postupe rozhodlo už v prvej minúte extra času. Zverenci Ivana Feneša tak po roku opäť skončili v rovnakej fáze turnaja – vo štvrťfinále.

Od úvodu štvrťfinále išlo o vyrovnaný duel. Skóre otvoril 0,2 sekundy pred koncom prvej tretiny kapitán Adam Sýkora. Potvrdenie gólu prišlo po pár minútach a prezrení videozáznamu. Fíni vyrovnali hneď v úvode druhej tretiny a následne rovnako aj v úvode tretej časti hry. Slováci dokázali vyrovnať zásluhou Dalibora Dvorského a keď to už vyzeralo, že skóre ostane na 2:2, išli dve minúty do konca, do vedenia opäť Fíni. Absolútny vabank našich chlapcov v závere duelu vyšiel a nádej na postup do TOP 4 im vrátil Filip Mešár. Predĺženie vo formáte 3 na 3 netrvalo dlho… O prehre Slovenska rozhodol už v 24. sekunde Fín Jere Lassila.

„Takúto ranu som asi ešte v živote nedostal. Keď sme sa dvakrát vrátili do zápasu, z toho jedenkrát pár sekúnd pred koncom, a nakoniec sa nám to vypomstilo. Ani neviem, čo k tomu povedať. Je to pre mňa obrovská rana do života. Som z toho strašne sklamaný a smutný.

Pred predĺžením sme si povedali, že to ideme vyhrať. Vrátili sme sa do zápasu. Hrali sme vabank. Mysleli sme si, že to zvládneme a nakoniec sme hneď po buly dostali gól. Myslím, že túto prehru budem ešte dlho vstrebávať,“ uviedol po zápase Adam Sýkora, ktorý neskrýval sklamanie.

Slováci sa tak do boja o medaile opäť nedostali a na turnaji obsadili konečné 6. miesto.

Naopak naši západní susedia z Česka dokonale zaskočili favorizovanú Kanadu, ktorej strelili víťazný gól po šťastnom teči 11 sekúnd pred koncom a po roku si zahrajú o cenné kovy.

Semifinálové zápasy sú na programe už dnes popoludní naživo na JOJ Šport alebo ČT Sport.