Európska konferenčná liga: Slovan premrhal dvojgólový náskok a končí v osemfinále

Košice/Bratislava | FOTO: TASR

Futbalisti Slovana Bratislava majú za sebou ďalší veľký futbalový večer. So zlým koncom…

Pred takmer vypredaným Tehelným poľom si zverenci ostrieľaného lodivoda Vladimíra Weissa st. pripísali na konto prehru po pokutových kopoch proti FC Bazilej. Do zápasu vstúpili aktívne a počas prvého polčasu boli na koni. Strelecky, herne ale aj gólovo. Už po 18-tich minútach viedli 2:0, keď sa gólovo presadili Abubakari a nestarnúci Juraj Kucka.

V druhom polčase prišiel znižujúci gól hostí už v 53. minúte a zápas nabral nový rozmer. Slovan už tak nedominoval ale napriek tomu bol veľmi blízko k postupu. Až prišla chyba obrany, ktorá dala svojim ustupovaním priestor na strelu a Amdouni to dokonale využil. Brankár Chovan si jeho strelu nepostrážil a zápas dospel do predĺženia. V ňom sme gól nevideli a na rad prišli penalty. Ako sa nemajú kopať predviedli hráči Slovana – Kucka a Barseghyan. Naopak hostia premenili všetky pokutové kopy a postúpili do štvrťfinále. Pre „belasých“ sa tak európska cesta v tejto sezóne končí.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – FC BAZILEJ 2:2 PP (2:2, 2:0), 1:4 V ROZSTRELE Z 11 M

Góly: 10. Abubakari, 17. Kucka – 53. Calafiori, 90.+3 Amdouni.

Rozstrel: Diouf 0:1, Kucka nedal, Amdouni 0:2, Barseghjan nedal, Calafiori 0:3, Lovat 1:3, Males 1:4.

Rozhodovali: Kehlet – Hummelgaard, Skytte (Dán.), ŽK: De Marco, Lovat – Zeqiri, Calafiori, 21.675 divákov.