TIPOS EXTRALIGA: Východ vládne hokejovej Extralige. Už zajtra štartuje semifinálové východniarske derby medzi Košicami a Michalovcami

Košice

Už v piatok začína semifinálová časť najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku – TIPOS EXTRALIGA. Jubilejný 30. ročník prináša zaujímavé a prekvapivé play-off. Kto dokráča do hry o titul?

Do TOP 4 postúpili až 3 tímy z východnej časti republiky. Michalovce vyradili po skvelých výkonoch majstrovský Slovan, Košice si poradili vo štvrťfinále s Nitrou, Zvolen zdolal Nové Zámky a Spišská Nová Ves ukončila sezónu, v poslednom možnom zápase, Banskej Bystrici.

Michalovce postupom do semifinále stanovili nový rekord. Ešte nikdy sa totižto medzi štyri najlepšie tímy nedostal tím z nižšej pozície.

Východ „vládne“ lige

Tri tímy z východu v semifinálovej fáze sú rovnako nezvyčajným úkazom a „šalený“ východ sa môže tešiť na parádne hokejové divadlo. Všetko odštartuje už piatok a v sobotu v košickej Steel Arene, ktorá by mala byť počas oboch dní vypredaná. Podobný úkaz možno očakávať aj v druhej sérii hranej medzi Spišskou a Zvolenom. Malé štadióny budú praskať vo švíkoch a tak sa máme rozhodne na čo tešiť.

Nepodceniť súpera

Týmto heslom sa budú riadiť víťazi základnej časti z HC Košice. Rozbehnuté Michalovce nemožno považovať za outsidera série, pretože už ukázali svoju bojovnosť a tímovosť. Forma Košičanov graduje ale nemôžu si pripúšťať tlak. Ako favorit série chcú uspokojiť náročných fanúšikov, ktorí v Steel Aréne nevideli finále už 8 rokov. Michalovce ale majú kvalitu a séria môže byť dlhá a emotívna.

Druhá séria nemá jasného favorita vzhľadom na rebríčkové postavenie po základnej časti. Pre Spišiakov ide o historický úspech. Prvýkrát postúpili do semifinále a ich štadión zrejme „spadne“. Trúfajú si aj na Zvolen, ktorý disponuje podobne malou halou a tak atmosféra bude „hustá“ ako hmla pod Tatrami.


Kto napokon postúpi do finále? Dozvieme sa v najbližších týždňoch. Zápasy naživo na Sport TV a RTVS Šport.

#milujemešport #milujemehokej | TIPOS EXTRALIGA

Pridaj komentár