LOH TOKIO 2020: Fantastické zlato Štefečekovej aj s olympijským rekordom

TOKIO

Štvrtkové ráno nášho času patrilo športovej streľbe a Slovenke Zuzane Rehák-Štefečekovej

Najprv fenomenálne zvládla kvalifikáciu trapu, keď vytvorila svetový rekord, ktorý už nie je možné prekonať, len vyrovnať. Trafila všetkých 125 terčov a do šesťčlenného finále postúpila z prvej priečky.

„Už tréningy boli veľmi dobré, ale nechcela som sa priznávať. Toto som absolútne nečakala. Ráno som si povedala, že si nadbehnem na súperky, aby som mala finále isté. Strieľalo sa mi rovnako ako včera, držala som si pokoj, podarilo sa. O rekord mi vôbec nešlo, môj ‚osobák‘ bol 122 terčov. Nemyslela som však na neho, lebo posledné položky sú zradné, ale teším sa.

Finále mám raz také a raz také, pre mňa sa začína nová súťaž. Ale som dobre naladená a som viac ako spokojná. Viac som dosiahnuť ani nemohla, ale toto je minulosť a finále je niečo nové. Ďakujem fanúšikom, verím, že mňa i iných športovcov budú podporovať nielen v dobrých, ale aj v zlých časoch,“ uviedla po kvalifikácii Rehák-Štefečeková.

Následne dostali všetci fanúšikovia na Slovensku ku výdatným raňajkám aj bonus v podobe najcennejšieho olympijského kovu.

Bezchybnú sériu z kvalifikácie ukončila až v piatom finálovom výstrele a zastavila sa na čísle 129. Neskôr nachvíľu „požičala“ vedúcu pozíciu Američanke Browningovej ale záver patril opäť Slovenke. Postupne sa obe prestrieľali až k záverečnému súboju o zlato, v ktorom mala lepší postreh naša reprezentantka a urobila len jednu chybu, zatiaľ čo Američanka pokazila dvakrát. O prvom a historickom zlate v športovej streľbe pre Slovensko tak rozhodol jediný výstrel.

Tokio 2020 sa zapísalo ďalšími zlatými písmenami do slovenskej olympijskej medailovej zbierky. Zuzana neskrývala po finále radosť a slzy šťastia. GRATULUJEME a ĎAKUJEME!

#milujemešport | TOKIO 2020

Pridaj komentár