MS v hokeji: Slováci s plným počtom bodov. Zdolali aj Rusov

Slováci po výbornom kolektívnom výkone zdolali favorizovaných Rusov a vedú tabuľku skupiny A s deviatimi bodmi

Tretí zápas na šampionáte bol od začiatku vyrovnaný, oba tímy držali pozorne chytajúci brankári a Slováci si dokázali vytvárať dostatok šancí. Dobre napádanie, spojené s odhodlaním a tímový duch. To boli hlavné ingrediencie včerajšieho úspechu.

Zostrihy zápasu. Zdroj: IIHF

Zverenci Craiga Ramseyho sa ujali vedenia v druhej tretine po presnej strele Kelemena. Náskok sme ale udržali len niečo vyše minúty. V presilovke Rusov tečoval povoleným spôsobom, od korčule, Tolčinského strelu Barabanov.

Začínalo sa od znova a zápas aj v tretej časti pokračoval v podobnom tempe. Slováci trpezlivo čakali na príležitosť, ktorá prišla v 54. minúte. Presilovú hru využil po tečovanej strele Gernát. Výhru v zápase spečatil do prázdnej brány kapitán Ďaloga.

Slováci nastúpia na ďalší duel vo štvrtok proti Švajčiarom od 15:15.

MS v hokeji 2021 – skupina A
Slovensko – Rusko 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 31. Kelemen (Roman), 54. Gernát (Hrivík, Cehlárik), 60. Ďaloga – 32. Barabanov (Tolčinskij)

Rozhodovali: Ansons (Lot.), Vikman – Nikulainen, Sormunen (všetci Fín.), vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Slovensko: Hudáček – Gernát, Rosandič, Bučko, Ďaloga, Gachulinec, Ivan, Kňažko, Jánošík – Lantoši, Hrivík, Cehlárik – Holešinský, Krištof, Pospíšil – Studenič, Roman, Kelemen – Skalický, Sukeľ, Liška

Rusko: Samonov – Zub, Zadorov, Gavrikov, Provorov, Ožiganov, Rafikov, Dronov – Voronkov, Šalunov, Barabanov – Tolčinskij, Karnauchov, Slepyšev – Morozov, Burdasov, Kuzmenko – Timkin, Kamenev, Švec-Rogovoj