Hokejový Zvolen oslávil 80. výročie

Zdroj: tasr.sk

Zvolen 30. augusta (TASR) – Priaznivci hokeja sa počas víkendu vo Zvolene dočkali nevšedného súboja. Na zimnom štadióne pod Pustým hradom si proti sebe zahrali majstrovské mužstvá Zvolena z rokov 2001 a 2013. Stalo sa tak pri príležitosti osláv 80. výročia hokejového klubu HKM, ktorý patrí z historického hľadiska v najvyššej súťaži medzi najúspešnejšie tímy.
hkm-zvolen-hk-nitra-7

Ako za organizátorov podujatia informoval Erik Kollárik, mužstvá síce neboli kompletné, no fanúšikovia ocenili na jednom ľade v akcii dnes už hokejové legendy pod vedením trénerov Ernesta Bokroša a Petra Mikulu.

Mikula, ktorý s mužstvom získal titul v roku 2013, tvrdí, že o budúcnosť klubu sa nebojí, a prezradil aj to, že za úspechom tímu nie je len poctivá drina, ale i šťastie.

„U nás vždy všetko fungovalo. Tréneri aj podmienky na kvalitnú prípravu. Päť rokov predtým, ako som získal titul, som pracoval s mládežou a 15 mesiacov so seniormi. Keď sme vyhrali, celá nastúpená enkláva mala šťastie, ale zároveň to boli vynikajúci hráči,“ konštatoval Mikula.

„Celý úspech je o práci s mládežou. Len vďaka tomu, že sa im venujeme, sme mohli vychovať majstrov sveta. Vždy sme sa totiž snažili, aby hokej mohli hrať všetky deti. Nielen deti rodičov, ktorí na to majú. Deti, ktoré pochádzajú z rodín, ktoré nie sú dobre finančne situované, podporujú naši akcionári. Hokej totiž musí byť dostupný pre každého, kto má talent a záujem hrať. Jano Lašák je majstrom sveta a majstrom Česka z minulého roku, Laco Čierny rovnako majster sveta a majster Slovenska s naším klubom. Rovnaký úspech predpovedám aj dvom našim 16-ročným chlapcom, ktorých máme v klube. Veľa si od nich sľubujeme, pretože, keď sa pozrieme do histórie, v 16 rokoch bol rovnako dobrý len Marián Gáborík a Andrej Meszároš,“ priblížil šéf hokejového klubu Dušan Mráz.

Pridaj komentár