FC VSS Košice v príprave bez 7. hráčov

FC VSS v príprave bez siedmich hráčov
Už týždeň sa v domácich podmienkach pripravujú hráči FC VSS Košice na novú sezónu druhej najvyššej súťaže.“Zatiaľ pod vedením Jožka ‘Čepiho’ Majoroša a Peťa Šinglára. Stále pracujeme na angažovaní nového trénera,”povedal športový riaditeľ FC VSS Ján Lesniak.

V príprave je zatiaľ 18 hráčov. S mužstvom sa už nepripravuje sedem hráčov z minulého ročníka – Lukáš Janič, Pavol Jurčo, Kamil Kuzma, Kamil Karaš, Milan Dimun, Jésus Konnsimbal a Michal Horodník. Janič by mal byť na skúške v Poľsku, Jurčo s Kuzmom v Karvinej, Karaš je v Zlíne a Horodník v druholigovom poľskom klube Olimpia Grudziadz. Na skúške v zahraničí je aj Konnsimbal, s ktorým v klube ďalej nerátajú. Dimun zasa prestúpil do Poľska, keď podpísal 4-ročný kontrakt s Cracoviou Krakov. “Zatiaľ chýbajú obaja Francúzi Morgan a Dramé, ktorí sa do tréningového procesu zapoja na začiatku budúceho týždňa. Netrénuje ani brankár Kello, ktorý je po operácii ramena, a Mukendi, ktorý je po zranení kolena. Do tréningového procesu by sa mal zapojiť v pondelok. Na jeseň si veľmi nezahrá ani Juraj Hovančík. Podrobil sa operácii kolena a bude chýbať osem mesiacov. Naopak, z devätnástky sa do A-tímu posunuli Kuták, Grega, Bavoľár i 18-ročný brankár Krupan. Po dlhodobom zranení je späť aj Zoltán Žebík,” prezradil vedúci mužstva Roman Šimko. Na príchodoch posíl sa stále pracuje čoskoro by na skusy mali zavítať noví hráči.

Žlto-modrí majú naplánovaných šesť prípravných stretnutí. Päť súperov už majú známych. V sobotu odohrajú duel s Trebišovom, v stredu cestujú do ukrajinského Užhorodu, kde sa stretnú Kirovohradom. FK Zirka vyhral s 10-bodovým náskokom druhú najvyššiu súťaž, takže bude nováčikom v ukrajinskej Premier League. Nasleduje domáci duel s Haniskou a cesta na Spiš. Čas výkopu ešte nie je upresnený. Malo by sa hrať popoludní o 16. alebo 17. hodine. Doma ešte privítame Vyšné Opátske a nakoniec cestujeme znova do Užhorodu, kde by sme sa mali stretnúť s jedným maďarským celkom. Jeho meno ešte nie je upresnené.

PROGRAM PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV FC VSS:

Sobota 2. júla: FC VSS Košice – Trebišov (III.) – Ličartovce, 10.00

Streda 6. júla: FK Zirka Kirovohrad (Ukr.-I.) – FC VSS Košice – Užhorod, 16.00 SEČ

Sobota 9. júla: FC VSS Košice – Haniska (II.) – Barca, 10.00

Utorok 12. júla: Sp. N. Ves (II.) – FC VSS Košice

Sobota 16. júla: FC VSS Košice – V. Opátske (III.)

Sobota 23. júla: FC VSS Košice – ??? – Užhorod

Pridaj komentár