Barteková skončila na majstrovstvách v skeete ôsma

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková obsadila ôsme miesto v skeete na majstrovstvách sveta v brokových zbraniach v Moskve.

Barteková obsadila v kvalifikácii delené tretie miesto s nástrelom 72 bodov spolu s ďalšími piatimi pretekárkami. V následnom rozstrele sa jej však nedarilo, trafila len jeden terč a neprebojovala sa do šesťčlenného finále.

„V piatok som skončila na majstrovstvách sveta na 8. mieste s nástrelom 72 terčov (24, 23, 25). Síce ma mrzí, že som prehrala rozstrel o finálovú šestku, ale taký je náš šport… Niekedy jeden terč zmení všetko a stojí ma celé preteky. Teším sa však z môjho kvalitného nástrelu v ťažkých podmienkach. Dávno som nestrieľala v daždi a slnku v jeden deň. Ďakujem všetkým za podporu, bez rodiny, môjho realizačného tímu a sponzorov by som to nezvládla. Čaká ma deň voľna a súťaž mixov v nedeľu,“ sprostredkoval slová Bartekovej mediálny manažér Jozef Korbel.

V ňom si zlato vybojovala Američanka Dania Jo Vizziová s nástrelom 54 bodov, druhá bola domáca Albina Šakirovová (52) a bronz získala Cyperčanka Andri Eleftheriouová (43).

Ďalšia slovenská strelkyňa Veronika Sýkorová skončila na 42. mieste s nástrelom 65 bodov, Lucia Kopčanová skončila o desať miest nižšie (61).

V súťaži družstiev triumfovali Američanky, ktoré nástrelom 216 bodov utvorili nový svetový rekord. Slovensky skončili na siedmom mieste.

V juniorskej kategórii sa darilo Vanese Hockovej, ktorá si vybojovala účasť vo finále. V kvalifikácii skončila nástrelom 69 bodov na delenom piatom mieste, ktoré obhájila v následnom rozstrele.

Piata priečka jej nakoniec zostala aj po finále. V boji o kovy sa jej nepodarilo nadviazať na výkon z kvalifikácie a z 30 terčov netrafila až jedenásť. Z víťazstva sa tešila Katharina Monika Jacobová (48) z USA pred krajankami Austen Jewell Smithovou (44) a Samanthou Simontonovou (37).

skeet:
ženy – finále: 
1. Dania Jo Vizziová (USA) 54 bodov, 2. Albina Šakirovová (Rus.) 52, 3. Andri Eleftheriouová (Cyp.) 43, …v kvalifikácii: 8. Danka BARTEKOVÁ 72+1, 42. Veronika SÝKOROVÁ 65, 52. Lucia KOPČANOVÁ (všetky SR) 61

ženy – družstvá: 1. USA 216 bodov – svetový rekord, 2. Taliansko 211, 3. Rusko 209, …7. SR (Barteková, Sýkorová, Kopčanová) 198

juniorky – finále: 1. Katharina Monika Jacobová 48 bodov, 2. Austen Jewell Smithová 44, 3. Samantha Simontonová (všetky USA) 37, …5. Vanesa HOCKOVÁ (SR) 19

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár