MS vo futbale – Katar 2022: Ostrý štart turnaja. Prekvapenia na úkor favoritov. Prehry Nemecka a Argentíny

Košice/Katar

Majstrovstvá sveta vo futbale v Katare, okrem kuriozít mimo ihriska, priniesli už aj viaceré zaujímavé a prekvapivé výsledky.


Argentína, s hviezdnym Lionelom Messim síce viedla po jeho góle z penalty nad Saudskou Arábiou 1:0 ale potom predviedla festival ofsajdov a súper ukázal charakter, odhodlanie a výsledkom prekvapil celý futbalový svet. Argentína padla 1:2 a musí zabrať, ak chce pokračovať na turnaji ďalej.

Ďalšie prekvapenie na úkor favorita sa zrodilo v zápase Nemecko-Japonsko. Nemci, rovnako ako Argentínčania, viedli 1:0. Potom nepremenili množstvo šancí, čo súper precíznou a trpezlivou hrou dokonale využil a obral favorita o všetky body. Nemci potrebujú zdolať Kostariku a potom ich bude čakať malé – veľké finále skupiny proti Španielsku.

MS v Katare tak okrem rôznych prešľapov mimo štadiónov, navyšovania návštev na zápasoch, „rešpektu“ ku všetkým, zákazu alkoholu pre bežných obyvateľov a návštevníkov turnaja, prináša aj pravé futbalové korenie so všetkým, čo k tomu patrí. Máme sa tak rozhodne na čo tešiť a turnaj môže priniesť ešte veľa zaujímavých momentov. Viackrát bol v hre aj systém VAR a v každom zápase sme svedkami aj 10-minútových nadstavených časov.

Videli sme už aj ďalší rekord v podaní Cristiana Ronalda, ktorý ako prvý v histórii, skóroval na piatich rôznych Majstrovstvách sveta.


#milujemešport #milujemefutbal | MS 20222 – Katar

Pridaj komentár