Zlatan „Ibrakadabra“ Ibrahimovič ukončil hráčsku kariéru: „Chcel som to urobiť tak, aby to počuli všetci na jednom mieste…“

Miláno/Košice. Pavol Popovec. FOTO: TASR

Sebavedomý a viac ako úprimný Zlatan Ibrahimovič ukončil aktívnu hráčsku kariéru. Urobil tak uplynulú nedeľu po poslednom zápase sezóny. Pred vypredaným San Siro tlieskal „Ibra“ fanúšikom, rukami vytváral tvar srdca a neskrýval emócie. Vždy priamy a takmer oceľový hráč ukázal nefalšované slzy dojatia z konca dlhej a úspešnej kariéry. Vyslúžil si obrovský potlesk a k slzám dojal okrem fanúšikov aj svoju manželku, ktorá o plánovanom konci kariéry nemala tušenie. Zlatan to výborne naplánoval a prekvapil tak všetkých rovnako, ako ich prekvapoval počas kariéry.


Arogancia, drzosť a sebavedomie spojená s inštinktom zabijaka a talentom mu priniesla na klubovej scéne 511 gólov – zahral si napr. v Interi Miláno, AC Miláno, v Barcelone, Juventuse, Ajaxe, PSG alebo v Manchestri United. Hrdý Švéd odohral za rodnú krajinu 12 zápasov a strelil 62 gólov, čo z neho robí najlepšieho strelca v histórii švédskeho národného tímu.

Zlatan sa lúči s fanúšikmi. FOTO: TASR

#milujemešport #milujemefotbal | Ibrakadabra

Pridaj komentár