MS v hokeji 2023: Lotyši nedokráčali až do finále. Zahrajú si o bronz. Slováci spoznali takmer všetkých súperov na budúcoročných MS v Česku

Tampere/Košice | Pavol Popovec. FOTO:

Po výhre nad Švajčiarskom v poslednom skupinovom zápase, ktorá rozhodla o konci Majstrovstiev sveta pre Slovákov, pokračovala víťazná šnúra domácich Lotyšov až do dnešného semifinále proti Kanade. Vo štvrťfinále zdolali favorizovaných Švédov a dnes viedli po dvoch tretinách nad ďalším favoritom 2:1. Ani to napokon na natiahnutie víťaznej šnúry a rozprávkovej cesty nestačilo. Kanada otočila skóre duelu na 4:2 a Lotyši si tak zahrajú o historický bronz.


Fanúšikovia domácich bordovo-bielych sa museli na záverečnú fázu presunúť do Tampere. Vypravené boli špeciálne trajekty alebo letecké linky. Aj vo Fínsku vytvorili spoločne so Suomi lotyšškým farbám domácu atmosféru. A neboli ďaleko od ďalšieho prekvapenia. O tesné vedenie ale prišli hneď v úvode záverečnej časti, keď Quinn trafil lotyššského brankára presne do masky, od ktorej sa puk odrazil do jeho bránky. Kanaďania neskôr pridali ešte dva góly – posledný do prázdnej bránky a postúpili do finále. Lotyši boli vo svojom prvom semifinále v histórii, Kanada ôsmykrát za sebou.

KANADA – LOTYŠSKO 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Góly: 36. Blais (Krebs, Middleton), 41. Quinn (Crouse, Laughton), 49. Fantilli (Lucic, Barron), 60. Laughton – 9. Ločmelis (Rih. Bukarts, Zile), 37. Balcers.


Poznáme už aj predbežné zloženie základných skupín na MS 2024 v Česku (Praha, Ostrava).

Definitívne zloženie bude známe po konci aktuálnych majstrovstiev.

Ako teda budú vyzerať skupiny na budúci rok? V A-skupine bude Kanada, Švédsko, Nemecko, Slovensko, Lotyšsko, Francúzsko, Kazachstan a Poľsko.

V B-skupine Fínsko, USA, Švajčiarsko, Česko, Dánsko, Nórsko, Rakúsko a Veľká Británia.


#milujemešport #milujemehokej | MS 2023 – IIHF

Pridaj komentár