Kvalifikácia EURO 2024: Slováci po štyroch zápasoch s desiatimi bodmi. Hamšík: „Máme to rozbehnuté fantasticky.“

Lichtenštajnsko/Košice. Pavol Popovec. FOTO: majorsport

Slovenská futbalová reprezentácia má kvalifikáciu o EURO 2024 (Nemecko) rozohratú veľmi sľubne. Po štyroch odohraných zápasoch majú zverenci talianského trénera Francesca Calzonu na konte 10 bodov. V druhom kvalifikačnom asociačnom termíne zvládli oba súboje na ihriskách súperov.

Najprv v sobotu večer brali všetky body zo studenej pôdy Islandu, ktorý zdolali 2:1 a včera pridali do tabuľky ďalšie 3 body po chudobnej, len jednogólovej výhre nad húževnatým futbalovým trpaslíkom z Lichtenštajnska. (0:1) Do hry zasiahol aj Marek Hamšík, ktorý už oficiálne ukončil reprezentačnú kariéru ale rozhodol sa pomôcť tímu k spoločnému cieľu. „Máme to rozbehnuté fantasticky. Desať bodov zo štyroch zápasov, to je paráda. Čaká nás zaujímavá jeseň s fantastickými zápasmi, slovenský divák sa má na čo tešiť,“ neskrýval radosť po dvojzápase kapitán Marek Hamšík.

Marek Hamšík opäť v repre. FOTO: TASR

Hamšík odohral v drese Slovenska 137 zápasov a patrí k TOP hráčom hrajúcim v najcennejšom drese. Svoje kvality a cit pre finálnu prihrávku potvrdil aj po návrate do repre v zápase proti Islandu. Práve po jeho nahrávke otvoril skóre duelu na Islande Juraj Kucka.


Slováci sú po štyroch kvalifikačných zápasoch na 2. mieste za najväčším favoritom na priamy postup Portugalskom. Tím okolo Cristiana Ronalda má plný počet bodov práve vďaka Ronaldovi, ktorý ukončil strelecké trápenie „selecao sabrosa“ na Islande gólom z 89. minúty.

Európska kvalifikácia pokračuje na jeseň. Slovákov čaká 8. septembra práve Portugalsko na Tehelnom poli v Bratislave.

#milujemešport #milujemefotbal | EURO 2024 Germany

Pridaj komentár