MS V HOKEJI: Slováci potrebujú vyhrať a prehru Lotyšov v riadnom hracom čase. Všetko ostatné bude znamenať odlet domov

Riga/Tampere/Košice. Pavol Popovec. FOTO: TASR

Slovenskí hokejoví reprezentanti sa včera poriadne nadreli na povinné tri body proti húževnatým Slovincom. Po futbalovej výhre 1:0 sú tak stále v hre o TOP 8. Herne ale opäť nepresvedčili a po kvalitných výkonoch proti papierovo silnejším súperom potvdili fakt, že im to proti papierovo slabším tímom neklape podľa predstáv.

Podobne ako v zápase proti Lotyšsku a prehre na nájazdy s Kazachstanom, ani včera nedokázali premieňať šance a o tri body sa báli do poslednej sekundy. Doslova. Nebyť skvelého Škorvánka v bránke, sen o štvrťfinále by sa rozplynul už v nedeľu popoludní. V posledných sekundách zápasu nám doslova zachránil „zadky“ a aj vďaka nemu živíme postupové šance. MR ZERO díky. A to mali byť brankári najslabším článkom výberu Craiga Ramseyho na svetovom šampionáte. Korčuľa ale tlačí Slovákov opäť raz v koncovke a pri zbytočných vylúčeniach.

MS v hokeji 2023: Slovinsko – Slovensko (Stanislav Škorvánek a Robert Sabolič) Zdroj: SITA/AP


O jediný gól Slovákov sa hneď v úvode druhej tretiny postaral skúsený Richard Pánik. Kapitán Marek Hrivík bol po zápase patrične kritický. „Nerozumiem tomu, že keď vedieme zápasy a sme v pozícii, že máme kontrolovať hru, tak si to vždy sami skomplikujeme. Ako aj v závere, 50 sekúnd do konca a my sa hráme s pukom a strieľame na prázdnu bránku v existenčnom zápase, kedy nám ide o štvrťfinále. Nechápem. Nechajme to už ale tak. Budeme sa koncentrovať na ďalší zápas,” dodal Hrivík pre portál Šport.sk.

Slováci potrebujú na postup do TOP 8 výhru v riadnom hracom čase proti Nórsku a prehru Lotyšov proti Švajčiarsku rovnako v riadnom hracom čase. Všetko mimo tohto scenára znamená balenie kufrov pre náš výber. Zápas proti Nórsku štartuje zajtra – utorok už od 11:20 naživo na RTVS :Šport.


#milujemešport #milujemehokej | MS v hokeji 2023 – IIHF

Pridaj komentár