V Košiciach sa postavi dalšie ihrisko s umelou trávou

Na výstavbu druhého umelého trávnika v Košiciach prispeje vláda sumou 500.000 eur, ďalších 150.000 pridá SFZ.

Košice 8. novembra (TASR) – Pod dohľadom bývalého reprezentačného trénera Jána Kozáka či kouča FC Košice Miroslava Soviča sa symbolicky začala výstavba ihriska s umelým trávnikom v areáli Základnej školy na Janigovej ulici v Košiciach. Kozák víta výstavbu druhej umelej plochy v Košiciach a bude šťastný, keď bude neustále vyťažená mladými futbalistami.

Ihrisko na ZŠ Janigova na košickom sídlisku KVP je prvým zo štyroch, ktoré Slovenský futbalový zväz (SFZ) postupne zrealizuje. V auguste 2018 došlo k podpisu nájomnej zmluvy medzi mestom a SFZ, v novembri sa začali hrubé terénne úpravy. Po ich ukončení bude nasledovať inštalácia umelého trávnika.

Na výstavbu druhého umelého trávnika v Košiciach prispeje vláda sumou 500.000 eur, ďalších 150.000 pridá SFZ. „Ja som veľmi rád za tento projekt. V minulosti som videl trénovať štyri družstvá na jednom ihrisku, takže tréningový proces nemal potrebnú kvalitu. Preto som rád, že bude v Košiciach ďalšia umelá tráva. Najspokojnejší budem, keď bude využitá od rána do večera,“ poznamenal Ján Kozák.

„Podobnú situáciu som zažil aj ja v začiatkoch trénerskej kariéry. Takisto som videl štyri mládežnícke mužstvá trénovať na jednom ihrisku. Preto budem len rád, keď budú takéto plochy pribúdať,“ uviedol Miroslav Sovič.

Ihrisko bude po rekonštrukcii slúžiť nielen amatérskym futbalistom, ale aj širšej športovej verejnosti či žiakom základnej školy. Všetko bude najmä vec dohody s vedením ZŠ. „Verím, že na ňom bude športovať veľa detí, aby napredovali nielen futbalovo, ale celkovo športovo. Košičania si to zaslúžia. Veľa ľudí má rado futbal, preto je dobré, že budú mať ďalšiu plochu, na ktorej sa mu budú môcť venovať. Najmä deti veľmi potrebujú tieto plochy,“ poznamenal Kozák, ktorý sa po nedávnej rezignácii na post reprezentačného trénera SR pripravuje na pozíciu dôchodcu. „Futbal naďalej sledujem, no už viac v pozícii fanúšika. Po udalostiach, ktoré sa stali, som potreboval vyčistiť si hlavu. Teraz sa venujem športu, každý deň chodím hrať golf,“ priznal Kozák.

Pridaj komentár