NHL: Slováci v noci na stredu nebodovali, Halák i Budaj s prehrami

V desiatich zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu sa predstavilo deväť slovenských hokejistov, všetci však vyšli bodovo naprázdno.

Z víťazstva sa tešili iba Marián Hossa s Richardom Pánikom, ich Chicago triumfovalo na ľade New Yorku Rangers v zostave s Marekom Hrivíkom 2:1. New York Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom prehrali s Washingtonom 2:4. Halák kryl 34 striel, Capitals natiahli víťaznú sériu na päť zápasov.

Peter Budaj s Mariánom Gáboríkom nezabránili prehre Los Angeles na ľade Buffala 3:6. Kings viedli 2:0, Sabres však v druhej tretine v priebehu šiestich minút otočili na 4:2. Jack Eichel sa v drese domácich blysol dvomi gólmi a asistenciou. Budaj zneškodnil 18 pokusov, Gáborík si pripísal plusku. Detroit v útoku s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom prehral s Arizonou 1:4. Nedarilo sa ani Edmontonu s Andrejom Sekerom, kanadský tím podľahol Columbusu 1:3. Husársky kúsok sa podaril Caroline, ktorá v tretej tretine zmazala trojgólové manko, nasúkala Vancouveru poltucet a napokon zvíťazila 8:6.

Výsledky:

Buffalo – Los Angeles 6:3 /Budaj kryl v bránke hostí 18 striel/, Carolina – Vancouver 8:6, NY Islanders – Washington 2:4 /Halák kryl v bránke domácich 34 striel/, NY Rangers – Chicago 1:2, Detroit – Arizona 1:4, Toronto – San Jose 2:3 pp a sn, Minnesota – Florida 5:1, Nashville – St. Louis 6:3, Dallas – Anaheim 6:2, Edmonton – Columbus 1:3

Zdroj: tasr.sk