Slovenskí florbalisti otočili duel s Lotyšmi

Slovenskí florbaloví reprezentanti zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení na MS v Rige nad domácim Lotyšskom 6:5 po predĺžení a na turnaji tak obsadili konečné 9. miesto. Vylepšili tak o jednu priečku umiestnenie z predošlého svetového šampionátu v Göteborgu, slovenským maximom na MS zostáva ôsme miesto z Zürichu 2012.

Zverenci trénera Petra Koutného predviedli v zápase parádny obrat. Ešte necelých sedem minút pred koncom síce prehrávali 3:5, potom však kapitán Lukáš Řezanina a následne Ladislav Gál v 57. min. svojimi gólmi vynútili predĺženie, v ktorom rozhodol o triumfe SR Michal Dudovič.

MS v Rige
o 9. miesto
SLOVENSKO – Lotyšsko 6:5 pp (0:1, 2:2, 3:2 – 1:0)

Góly: 26. Kubovič (Gál), 39. Komačka, 47. Nehila (Dudovič), 54. Řezanina (Komačka), 57. Gál (Řezanina), 62. Dudovič (Komačka) – 15. Klegers, 25. Krumins (Rajeckis), 40. Bulans, 45. Rajeckis, 48. Klegers (Akmenlauks). Rozhodovali: K. Sojka, T. Sojka (obaja ČR), vylúčení: 1:0, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1889 divákov.

Zostava SR:
Mazák – Komačka, Řezanina, Bulko, Szabó, Šefčík, Koščo, Sikorjak, Kročko – Kubovič, Matejka, Gál – Dudovič, Joščák, Nehila – Ujhelyi, Grlický, Čonka-Skyba – Heleš

Tréner Koutný dal v záverečnom stretnutí v bránke šancu Mazákovi, prvý útok vytvorili Kubovič, Matejka a Gál. Prvú väčšiu šancu si Slováci vypracovali v 8. min., Ujhelyi ale zo sľubnej pozície pálil iba do Salcevicsa v lotyšskej bránke. Súper hnaný domácim publikom mal však viac z hry a v 15. min. sa ujal vedenia, keď zaváhanie pri slovenskej rozohrávke potrestal Klegers, ktorý z úniku prekonal Mazáka. V druhej časti súper odskočil na rozdiel dvoch gólov zásluhou Kruminsa. Slováci ale nezložili zbrane a dokázali vyrovnať, keď sa presadili Kubovič s Komačkom. V závere tretiny ale zaskočil Mazáka prudkou strelou švihom Bulans a Lotyši opäť viedli. Ofenzívne predstavenia gradovalo v treťom dejstve. Na zásah Rajeckisa odpovedal Nehila, vzápätí však Klegers upravil na 5:3 pre domácich. Slováci však ukázali v tomto zápase nezlomnú vôľu a nadýchli sa k parádnemu obratu. Kapitán Řezanina a následne v 57. min. Gál poslali svojimi gólmi duel do predĺženia. V ňom rozhodol o cennom triumfe 17-ročný Dudovič, ktorý si spracoval loptičku pri mantineli a z otočky prekonal Salcevicsa.

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár