Slovenské bikiny fitnesky opäť bodovali, vezú domov zlato

Tri zlaté medaily získali slovenskí reprezentanti na majstrovstvách juniorov a masters IFBB v kulturistike a fitnes. Michal Zaukolec zvíťazil medzi klasickými kulturistami a o zlaté medaily sa už tradične postarali bikiny fitnesky. Tímea Trajteľová získala zlato v kategórii do 166 cm a Sabína Pleváková sa s amatérskou kariérou rozlúčila triumfom nielen v kategórii do 160 cm, ale aj v súboji o absolútne prvenstvo.

Sabína Pleváková nedávno dostala výnimku od vedenia Slovenskej asociácie kulturistiky, fitnes a silového trojboja, vďaka ktorej mohla požiadať o profesionálnu licenciu. Pre úspešnú reprezentantku bol juniorský šampionát v Dominikánskej Republike rozlúčkou s amatérskou kariérou. V Santo Domingu sa predstavila vo výbornej forme a rozhodcovia ju v súboji o absolútne prvenstvo uprednostnili pred Trajteľovou. „Ďakujem všetkým za podporu a neskutočne sa teším, že som takýmto spôsobom zavŕšila amatérsku kategóriu,“ napísala Pleváková na Facebooku.

Výsledky kategórií so slovenskou účasťou:
Muži:
Klasická kulturistika:
1. MICHAL ZAUKOLEC (SR), 2. J. Prchal (ČR), 3. E. Ozkaram (Tur.)

Ženy:
Bikiny fitnes:
do 160 cm:
1. SABÍNA PLEVÁKOVÁ (SR), 2. D. Saypinarová (Tur.), 3. O. Polovcevová (Ukr.), 4. MICHAELA KANUŠČÁKOVÁ, … 8. JANA KLEINOVÁ (obe SR)

do 166 cm: 1. TÍMEA TRAJTEĽOVÁ (SR), 2. J. Ziecinová (Poľ.), 3. G. Lewisová (Veľ. Brit.)

Absolútna víťazka bikiny fitnes: 1. S. PLEVÁKOVÁ, 2. T. TRAJTEĽOVÁ (obe SR), 3. I. Suleová (Rum.)

Bodyfitnes: 1. H. Ertsaasová (Nór.), 2. J. Vorlová (ČR), … 6. VIERA BOŽÍKOVÁ (SR)

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár