Slovan Bratislava získal desiaty titul v ére samostatnosti

Futbalisti ŠK Slovana Bratislava sa tešia zo zisku desiateho majstrovského titulu v ére samostatnosti po zápase 2. kola nadstavby futbalovej Fortuna ligy 2019/2020 v skupine o titul MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 20. júna 2020 v Žiline. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava získali rekordný desiaty majstrovský titul v ére samostatnosti. Zabezpečilo im ho sobotňajšie víťazstvo na ihrisku MŠK Žilina 3:2.

„Belasí“ majú tri kolá pred koncom súťaže pred „šošonmi“ nedostihnuteľný 13-bodový náskok.

Autor (TASR) – Futbalisti ŠK Slovan Bratislava získali rekordný desiaty majstrovský titul v ére samostatnosti. Zabezpečilo im ho sobotňajšie víťazstvo na ihrisku MŠK Žilina 3:2 v 2. kole nadstavby Fortuna ligy 2019/2020. „Belasí“ majú tri kolá pred koncom súťaže pred „šošonmi“ nedostihnuteľný 13-bodový náskok.

V poriadne upršanom počasí sa na žilinskom štadióne začal šláger 2. kola nadstavby v skupine o titul medzi Žilinou a Slovanom. Prvý gól padol v 5. minúte, keď po strieľanom centri Holmana z priameho kopu prekonal po teči brankára domácich Bajrič. V nasledujúcej štvrťhodine to obidva tímy skúšali najmä centrovanými loptami, avšak nepresne. V 22. minúte si po peknej narážačke vyskúšal strelu domáci Bernát, Greif sa však nenechal prekvapiť a strelu odvrátil. Po Lovatovom centri sa v úvode 23. minúty dostal k lopte Ožbolt. Prekvapený, že sa lopta prepadla až k nemu, však loptu len slabučko tečoval, takže Petráš nemal veľa roboty. Po jednom z protiútokov v 28. minúte mohol Slovan zvýšiť vedenie. Lovatovu prihrávku z vyše 20 metrov poslal na Petráša Holman, ale bránku tesne minul. Tridsiata prvá minúta mohla priniesť gól domácich, dlhý center Iľka zľava však Paur hlavou do siete neumiestnil. Namiesto toho zahrmelo na druhej strane. Dobiedzajúci Lovat vybojoval loptu na žilinskej polovici, Moha akciu potiahol a Ožbolt zakončoval zblízka do odkrytej bránky na 0:2. V 36. minúte prišiel po rohu volej domáceho Paura, loptu však napálil vysoko nad. V 43. minúte sa v pokutovom území k lopte dostal Bernát, tiesnený vystrelil, lenže priamo do Greifa, ktorý nemal problém loptu skrotiť. V nadstavenom čase 1. polčasu predsa len domáci znížili, keď Myslovič využil prihrávku Bernáta a nedal Greifovi šancu.

V druhom polčase sa domáci síce v úvode snažili o vyrovnanie, ale v 54. minúte pridal 3. gól hostí Moha, ktorý najprv vyzvŕtal domácu obranu a potom poslal loptu k vzdialenejšej žrdi Petrášovej bránky. Moha mohol po úniku zľava skórovať aj 57. minúte. Miesto strely však zvolil prihrávku na Daniela a ten na loptu nedočiahol. Na začiatku 63. minúty sa po peknej akcii a nezištnej prihrávke striedajúceho Kurminowského mohol presadiť rovnako striedajúci Bičakčjan, jeho umiestnenú strelu však Greif vyrazil na roh. V 59. minúte sa Moha opäť mohol presadiť po akcii zľava. Domáca obrana ustupovala, a tak hráč hostí vystrelil, ale Petráš jeho pozemný pokus vyrazil. Oba tímy sa snažili oživiť hru striedaniami, využili všetkých 6. V 84. minúte prišla dobrá šanca domácich, ale Vallo z uhla napálil loptu iba do Greifa. Z následného rohového kopu skúšal strelu zľava Sluka, tá však minula horný roh bránky hostí. O chvíľu neskôr sa Kurminowski predral až pred bránku hostí, ale tiesnený nezakončil. Gólom sa neskončila ani šanca Slovana, keď Danielovu strelu obetavo zblokoval Minárik. Zápas, po ktorom sa bratislavský Slovan teší z obhajoby titulu, sa ešte v 90. minúte pokúsil zdramatizovať Kopas. Jeho strelu spoza pokutového územia zblokoval a tečoval na roh jeden z hráčov hostí. Domácim sa z neho podarilo znížiť, keď po centri Bičakčjana hlavou trafil Kurminowski – 2:3.