Tenisový turnaj Adria Tour ako zdroj nákazy koronavírusom?

Viacerí podprední svetoví tenisti si chceli spríjemniť čakanie na pokračovanie sezóny a prijali pozvanie od svetovej jednotky Novaka Djokoviča do Chorvátska.

V Zadare si okrem zápasov žili bežným životom, stretávali sa s fanúšikmi bez rúšok, užívali si nočný život a akoby vôbec nevnímali riziko nákazy.

S pozitívnym testom Dimitrov aj Čorič

Obavy sa potvrdili po návrate Grigora Dimitrova do Monaka, kde absolvoval pozitívny test na COVID-19 a už počas zápasov na turnaji pociťoval začiatočné príznaky ochorenia. Dnes k nemu pribudol aj ďalší účastník turnaja – Borna Čorič. Do karantény tak musí ísť okrem tenistov aj množstvo ďalších ľudí, divákov, trénerov a nemožno vylúčiť, že pribudnú ďalšie potvrdené prípady.

Djokovič, ktorý je, po nedávnych vyhláseniach, už známym odporcom povinného očkovania, kritikom pokračovania tenisovej sezóny bez divákov a teraz už aj neslávne slávnym za zorganizovanie turnaja počas nie práve ideálnej situácie.

Turnaj mal pokračovať v Čiernej hore a vyvrcholiť v Bosne. Pravdepodobne k tomu už nedôjde… Risk v tomto prípade zdá sa nevyšiel.

Thiem a Djokovič na prvej časti turnaja Adria Open v Belehrade. Zdroj: FB Novak Djokovič

#milujemešport

Adria Open | Tenis | Balkán | majorsport.sk

Pridaj komentár