Príprava na MS: Slováci zdolali Nemecko aj v odvetnom zápase

Piešťany

Slovenskí hokejisti pokračujú v príprave na záverečný turnaj MS v Rige

Vo včerajšom zápase zdolali Nemecko aj v druhom zápase, tentokrát v riadnom hracom čase, 2:1.

Ako už býva vo vzájomných zápasoch s Nemcami zvykom hralo sa takticky a opatrne. Chýbali šance a oba tímy sa sústredili na kvalitnú defenzívu. Slováci navyše nedokázali využiť presilové hry a trápila ich koncovka. Nerozhodné skóre prelomil v 29. minúte po peknej akcii Kollár, ktorý zužitkoval krížnu prihrávku Nemca. Hostia vyrovnali v 39. minúte zásluhou Schmölza. V slovenskej bráne podal skvelý výkon Konrád, ktorý držal nádeje na výhru aj v tretej tretine. O našom víťazstve rozhodol v 48. minúte Fominych. Nemci v závere nedokázali využiť presilovú hru a zverenci trénera Ramsayeho sa mohli tešiť z víťazstva.

SLOVENSKO – NEMECKO 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 29. Kollár (Nemec, Holešinský), 48. Fominych – 39. Schmölz (Fischbuch, Ugbekile)

Rozhodovali: Snášel, Orolin – Stanzel, Šoltés, vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Slafkovský (SR) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Zostavy:

Slovensko: Konrád – Vitaloš, Jánošík, Nemec, Grman, Kňažko, Koch, Bučko, Gachulinec – Gašpar, Buc, Liška – Mucha, Chovan, Okuliar – Faško-Rudáš, Bubela, Fominych – Slafkovský, Kollár, Holešinský

Nemecko: Pantkowski (30. Hane) – Nowak, Ugbekile, Sezemsky, Ebner, Mebus, Karrer, Huss, Rogl – Fischbuch, Braun, Schmölz – Dumont, Eder, Ehl – Pfaffengut, Blank, Uvira – Kammerer, Eisenmenger, Bassen

Kvalitné výkony podali nominovaní mladíci

Tréner aj manažér reprezentácie vyslovili spokojnosť s výkonmi nominovaných mladíkov. Miroslav Šatan, generálny manažér reprezentácie, nevylúčil, že niektorí z nich by sa mohli dostať aj na MS:

„Mladíci hrali naozaj dobre, zapísali sa do štatistík, mňa prekvapili najviac obrancovia Bučko a Gachulinec. Obaja debutovali v reprezentácii a môžem povedať, že obaja zostanú aj v ďalšom bloku prípravy. Ale prekvapili ma aj ďalší hráči ako Šimon Nemec, Adrián Holešinský, či Andrej Kollár. Hrali dobre, mohol by som menovať aj ďalších. Nevylučujem, že sa dostanú aj na MS.”

Vo štvrtok sa k tímu pripoja ďalší hráči, mali by medzi nimi byť aj neúspešní semifinalisti z Michaloviec. Najviac sa však hovorilo o útočníkoch Marekovi Hrivíkovi a Petrovi Cehlárikovi z Leksandu a brankárovi Júliusovi Hudáčkovi zo Spartaka Moskva. „Všetci traja by mali prísť vo štvrtok,” potvrdil Šatan.

Tím sa opäť zíde v stredu 28. apríla, v druhom prípravnom bloku absolvujú zverenci trénera Craiga Ramsayho ďalšie štyri prípravné stretnutia – dve s Rakúskom v Piešťanoch (1.-2. mája) a dve proti Česku v Prahe (6.-7. mája).