NHL: Pánik naštartoval Chicago za víťazstvom

Slovenský hokejista Richard Pánik prispel v noci na stredu jedným gólom k víťazstvu Chicaga nad Floridou (2:1 po predĺžení a nájazdoch) v súboji zámorskej NHL.

Okrem presného zásahu z 18. minúty, ktorým otvoril skóre duelu, sa Pánik presadil aj v nájazdovom rozstrele. Víťazný gól však zaznamenal jeho spoluhráč Artemij Panarin. Chicago si upevnilo postavenie na čele tabuľky Západnej konferencie. Pred St. Louis má štvorbodový náskok, ale odohralo o zápas viac ako „bluesmani“.

V 12-zápasovom programe sa strelecky presadil aj obranca Andrej Sekera. Jeho gól však Edmontonu nepomohol, „olejári“ doma prehrali s Torontom 2:4.

NHL – výsledky:

Columbus – Tampa Bay 5:1, New York Rangers – Carolina 3:2, Detroit – Dallas 3:1, Ottawa – Buffalo 4:5, Philadelphia – Boston 3:2 pp a sn, Winnipeg – New Jersey 3:2, Chicago – Florida 2:1 pp a sn /za domácich Pánik 1+0/, Colorado – Nashville 3:5, Edmonton – Toronto 2:4 /za domácich Sekera 1+0/, Anaheim – Montreal 2:1, San Jose – Arizona 2:1 pp, Vancouver – Minnesota 5:4

Zdroj: tasr.sk