Liga majstrov pokračovala zápasmi v základných skupinách. Škrtel mimo postupu

Predposledné zápasy základných skupín má za sebou nová edícia Ligy majstrov. V utorok aj v stredu boli na programe viaceré zaujímavé duely, ktoré rozhodli alebo mohli rozhodnúť o postupe do osemfinále, prípadne do jarnej časti Európskej ligy.

Istotu postupu do osemfinále LM majú očakávané tímy, Bayern, City, Porto, Liverpool, Chelsea, Sevilla, Dortmund, Barcelona a Juventus.

Medzi najviac zamotané patria skupiny H a B. V oboch sa o postupe ďalej rozhodne až zápasmi v poslednom kole. Medzi ohrozenými tímami je aj 13-násobný víťaz Ligy majstrov, Real Madrid, ktorý musí jednoznačne uspieť v zápase proti Mönchengladbachu. Inak to bude pre Real jedna z najhorších sezón v LM v histórii.

Škrtelov tím v smútku a mimo postupu

Skupina H mala včera na programe megašláger kola medzi domácim Manchestrom United a PSG. Domáci potrebovali na istotu postupu iba jediný bod, ale od začiatku mu to nevychádzalo podľa predstáv. Všetko odštartoval gólom z uhla Neymar už v 6. minúte, neskôr prišlo vyrovnanie po vlastnom góle Danila ale druhý polčas a inkasovaná červená karta zmarila plány United a PSG gólmi Marqinhosa a Neymara zvíťazil 1:3.

Škrtelov Basaksehir sa rozlúči s ročníkom LM posledným zápasom proti PSG v ktorom už bude mimo hry o postup minimále do Európskej ligy. Vo včerajšom kľúčovom dueli proti Lipsku prehrali tesne 3:4 gólom z nadstaveného času a stratili šancu na postup. Naopak Lipsko je s 9 bodmi stále v hre. Škrtel odohral prvý polčas.