ATP MASTERS 1000 – Cincinnati: Djokovič zdolal Alcaraza v epickej bitke. Rivali sa stretli prvýkrát od finále Wimbledonu

Košice/Cincinnati – Pavol Popovec. FOTO: Profimedia

Srb Novak Djokovič (2) zdolal v epickom a takmer 4 hodiny trvajúcom finále na turnaji kategórie ATP Masters 1000 svetovú jednotku Carlosa Alcaraza v troch setoch 5-7, 7-6(7), 7-6(4)

Neuveriteľný duel so sebou priniesol, podobne ako v ich zájomnom súboji vo finále Wimbledonu famózne výmeny a obaja hráči si vo veľkej horúčave siahli na dno síl. Tento fakt potvrdil Djokovič, keď už po prvom sete musel odísť do šatne a jeho stav nevyzeral vôbec dobre. Po úvodných gemoch druhého setu dokonca potreboval terapeuta, ktorý mu dal lieky – doplnok stravy (kreatín).

Djokovič dokonca v druhom sete odvrátil v tajbrejku mečbal a bitka pokračovala až do tajbrejku posledného setu. Dovtedy sa ale hra a skóre prelínali ako na hojdačke a obaja súperi čelili brejkovým príležitostiam. Alcaraz musel odvrácať mečbal a v rozhodujúcom tajbrejku uhral len 4 body, ktoré už na rozbehnutého Djokoviča nestačili. Ten napokon získal záverečnú skrátenú hru 7:4 a celý zápas 2:1 na sety. Vrátil tak Alcarazovi finálovú prehru z Wimbledonu.

Pre Djokoviča ide o 39. výhru na turnajoch Masters a celkovo o 95. titul v kariére. Zaostáva už len za Connorsom a Federerom.